در پاسخ به ایسنا

پاک‌آیین: 35 ایرانی زندانی از آذربایجان به کشور بازمی‌گردند

سیاسی

سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان از بازگشت قریب الوقوع 35 نفر از زندانیان ایرانی دربند جمهوری آذربایجان به کشور خبر داد.

محسن پاک آیین در جریان سفر یک روزه خود به شهرستان مرزی بندر آستارا در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان، درباره وضعیت زندانیان ایرانی دربند جمهوری آذربایجان خاطرنشان کرد: بالغ بر 200 نفر از اتباع جمهوری اسلامی ایران به دلیل ارتکاب جرایم مختلف در زندان‌های جمهوری آذربایجان به سر می‌برند که بر اساس توافق دو طرف در آینده‌ای نزدیک شاهد بازگشت 35 نفر از این افراد به کشور خواهیم بود.

او جرایم اغلب این زندانیان را قاچاق مواد مخدر عنوان کرد و ادامه داد: در 6 ماه گذشته 70 نفر از زندانیان ایرانی، جهت ادامه محکومیت خود در زندان‌های داخل کشور به ایران بازگشته‌اند.

پاک آیین در بخش دیگر سخنانش از انجام رایزنی‌ها با مسوولان قوه قضاییه جمهوری آذربایجان سخن گفت و توضیح داد: در تلاش هستیم تا با مذاکرات روند تبادل زندانیان تسریع یابد.

وی در پایان خطاب به مسافران و رانندگانی که در خاک جمهوری آذربایجان تردد می کنند، هشدار داد: در آن کشور نسبت به حمل مواد مخدر و حتی قرص‌های آرام بخش که مصرف شخصی دارد، حساسیت‌هایی ویژه‌ای وجود دارد که اتباع ایرانی باید در این زمینه دقت لازم را داشته باشند.

به گزارش ایسنا، در این سفر، سفیر ایران در جمهوری آذربایجان نشست‌های جداگانه ای را با مسوولان محلی شهرستان مرزی بندر آستارا برگزار کرد.

انتهای پیام

کد N467306