رئیس سازمان دارالقرآن:

شش هزار مؤسسه قرآنی در نقاط مختلف کشور در حال فعالیت هستند

قرآن کريم,سازمان تبليغات,سازمان دارالقران

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم کشور گفت: حدود شش هزار مؤسسه و خانه قرآنی در نقاط مختلف شهری و روستائی ایران اسلامی فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم کشور گفت: حدود شش هزار مؤسسه و خانه قرآنی در نقاط مختلف شهری و روستائی ایران اسلامی فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مهدی قره شیخ‌لو اظهار کرد: از شش هزار مؤسسه و خانه قرآنی تأسیس شده در سطح کشور دو هزار و ۵۰۰ مؤسسه در نقاط شهری و بقیه به‌عنوان خانه‌های قرآنی روستایی در حال فعالیت هستند.

وی اظهار کرد: ۱۰ سال از آغاز فعالیت سازمان دارالقرآن الکریم می‌گذرد و این سازمان با برگزاری بزرگ‌ترین برنامه‌های آموزشی و پژوهشی در حیطه قرآنی به‌عنوان گسترده‌ترین شبکه قرآنی کشور محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، قره شیخ‌لو تصریح کرد: حدود ۳۰۰ هزار دوره آموزشی شامل دوره‌های عمومی، متوسطه و تخصصی با شرکت حدود ۱۰ میلیون نفر، برگزاری شش هزار برنامه تبلیغی و ترویجی از قبیل مسابقات و جشنواره‌ها در حیطه قرآنی، صدور مجوز چاپ برای یک میلیون و ۷۰۰ هزار قرآن، انتشار سه هزار نشریه و نرم افزار قرآنی و حمایت نقدی از مؤسسات قرآنی نقاط مختلف کشور بخشی از این فعالیت‌های گسترده قرآنی سازمان دارالقرآن الکریم در ۱۰ سال گذشته بوده است.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم کشور در پایان خاطرنشان کرد: رویکرد اصلی سازمان دارالقرآن الکریم سپردن فعالیت‌های قرآنی به دست مردم است چرا که تجربه نشان داده اگر مسائل قرآنی، فرهنگی و مذهبی در اختیار مردم قرار گیرد بازدهی بیشتری خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N467098