رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا: به اطلاعات بیشتری از داعش در سوریه نیاز داریم

داعش,اطلاعات

تهران - ایرنا - ˈمارتین دمپسیˈ رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز سه شنبه گفت که واشنگتن اطلاعاتی درمورد فعالیت گروه تروریستی داعش در سوریه دارد اما یقینا به اطلاعات بیشتری نیاز است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از کابل، وی در جمع خبرنگاران افزود آمریکا می خواهد بیشتر در مورد اعضای داعش در سوریه بداند.

وی ادامه داد: تصویری که ما از داعش در عراق داریم تصویر روشنتر و جزییتری است، اما در مورد هویت و فعالیت های داعش در سوریه اطلاعات کلی داریم و به همین دلیل به اطلاعات بیشتری نیاز داریم تا بتوانیم مسیر پیش رو را تعیین کنیم.

دمپسی نظری در مورد اخباری که امروز در خصوص استفاده آمریکا از هواپیماهای بدون سرنشین شناسایی در سوریه منتشر شد، ابراز نکرد.

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا از پاسخ به سوالی در مورد آغاز پرواز شناسایی هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در سوریه صرف نظر کرد و گفت: این گزارش به منزله افشاگری اخبار محرمانه است و من نمی خواهم آن را رد یا تایید کنم.

دمپسی که برای مذاکره با مقامات افغانستان و مراسم تغییر فرماندهی نظامی آمریکا به کابل سفر کرده است، گفت که اگر داعش تهدیدی برای آمریکا باشد، اقدام نظامی علیه این گروه را توصیه می کند.

وی حمله هوایی علیه داعش را رد نکرد اما تهدید علیه آمریکا را مهمترین دلیل برای چنین اقدامی دانست.

دمپسی همچنین گفت که واشنگتن رایزنی ها را با متحدان منطقه ای خود برای کسب درک بهتری از تهدید گروه تروریستی داعش آغاز کرده است.

وی افزود که این مذاکرات و رایزنی ها فعلا شرایط را برای تشکیل نوعی ائتلاف فراهم می کند.

به گفته رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا، این کشور قصد دارد تهدید داعش را نه تنها در سوریه و عراق بلکه در کل منطقه بهتر شناخته و تبیین کند.

این مقام آمریکایی اظهار داشت: باور دارم متحدان کلیدی آمریکا در منطقه از جمله اردن، ترکیه و عربستان سعودی در مبارزه با گروه تروریستی داعش به آمریکا می پیوندند.

اروپام**9157**1663**1479
کد N466991