سخنگوی بشار اسد:احتمالا جیمز فولی یک سال پیش به قتل رسیده است

آمریکا اروپا

بثینه شعبان سخنگوی بشار اسد اعلام کرد که احتمالا داعش جیمز فولی روزنامه نگار آمریکایی را یک سال پیش به قتل رسانده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، بثینه شعبان سخنگوی بشار اسد اعلام کرد که احتمالا داعش جیمز فولی روزنامه نگار آمریکایی را یک سال پیش به قتل رسانده است.

وی افزود: جیمز فولی اولین بار از سوی گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه بازداشت شده و به داعش فروخته شده است که اعضای این گروه تروریستی با وحود آنکه وی را یک سال پیش به قتل رسانده اند، هم اکنون تصویر وی را منتشر می کنند.

بر اساس این گزارش سرکردگان گروه داعش هفته گذشته ویدئویی به نام "پیامی به آمریکا" را در سراسر جهان منتشر کردند که حکایت از سربریدن این روزنامه نگار آمریکایی داشت.

از سوی دیگر خانواده فولی 12 آگوست نامه ای را از داعش دریافت کردند که در آن این روزنامه نگار آمریکایی تهدید به قتل شده بود و گلوبال پست متن این نامه را منتشر شد. کارشناسان نیز روز گذشته اعلام کردند که تصاویر سر بریدن این روزنامه نگار جعلی نبوده و حقیقت دارد.

ساندی تایمز نیز در همین رابطه گزارش داد که سرویس های اطلاعاتی انگلیس و آمریکا توانستند هویت فردی را که گردن خبرنگار آمریکایی را زده بود، شناسایی کنند. این فرد یک شهروند انگلیسی است که برای پیوستن به گروه تروریستی داعش به سوریه سفر کرده است و لقب او در این گروه تروریستی "جان جهادی" است و نام او عبدالماجد عبدالباری و 23 ساله می باشد.

وی همراه با مادر و پنج عضو دیگر خانواده در غرب لندن و در یک خانه یک میلیون پوندی زندگی می کرده است که از سال گذشته خانواده را ترک کرده و به سوریه رفته است. همچنین گفته شده پدر این فرد مصری و از نزدیکان اسامه بن لادن بوده است.

دیلی میل در ادامه این گزارش می نویسد که حدود 500 انگلیسی و همچنین صدها تبعه آمریکا و کانادا همگام با گروه تروریستی داعش در سوریه می جنگند.