زاکانی در تذکر شفاهی:

رئیس مجلس در انتخاب نماینده هیئت نظارت بر مطبوعات طبق آیین نامه مجلس عمل کند

مجلس

نماینده مردم تهران گفت: ‌رفتارهای خبرگزاری منتسب به مجلس نه تنها جامعیت نداشته بلکه با جانبداری آشکار، ‌باندبازی و بی‌قانونی را دامن می‌زند؛ این امر دون شأن مجلس است و باید اصلاح شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی، علیرضا زاکانی، نماینده مردم تهران در تذکری شفاهی با اشاره به چالش اخیر مجلس در انتخاب یک نفر برای عضویت در هیأت نظارت بر مطبوعات،‌ گفت: امروز آحاد مردم به مجلس چشم دوخته‌اند تا امتحان قانون‌مداری و عمل به آن را از نمایندگان و به ویژه هیأت رئیسه و بالاخص ریاست آن مشاهده کنند.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین تخریب مجلس و سقوط جایگاه آن، قانون‌شکنی و بی‌اعتنایی به قانون است افزود: درخواست من از هیأت رئیسه و به ویژه رئیس مجلس پاسداشت قانون و رعایت حقوق نمایندگان و کمیسیون‌هاست و لذا خواهشمندم رئیس مجلس با تدبیر خود به همان طریقی که امروز بارها در مجلس بر اساس ماده 218 آیین‌نامه عمل شد اقدام کند.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس خاطرنشان کرد: ‌رفتارهای خبرگزاری منتسب به مجلس نه تنها جامعیت نداشته بلکه با جانبداری آشکار، ‌باندبازی و بی‌قانونی را دامن می‌زند؛ این امر دون شأن مجلس است و باید اصلاح شود.

به گزارش مهر، طی روزهای اخیر خبرگزاری مجلس شورای اسلامی اقدام به انتشار برخی اخبار جانبدارانه علیه فراکسیون های مجلس کرده بود و در همین راستا روز گذشته نیز گزارشی علیه خبرگزاری مهر منتشر و این خبرگزاری را متهم به انتشار اخبار مغرضانه کرده بود.