پیشروی پیشمرگه در استان نینوا در شمال عراق

پیشمرگه,عراق93

تهران - ایرنا - نیروهای پیشمرگه منطقه کردستان عراق، با حمایت نیروی هوایی ارتش این کشور به پیشروی خود با هدف پاکسازی استان نینوا از وجود تروریست های داعش، ادامه می دهند.

نیروهای پیشمرگه پس از پاکسازی منطقه ˈکویرˈ در استان نینوا از وجود تروریست های داعش، در این منطقه مستقر شده اند و مقامات کردستان عراق از ادامه عملیات نیروهای مذکور علیه گروههای تروریستی خبر می دهند.

ˈجمال مرتکاˈ از مسؤولان امنیتی منطقه کردستان عراق به خبرنگار العالم گفت: ما برای پاکسازی مناطق کردنشینی که در کنترل تروریست ها، باقی مانده است، برنامه داریم؛ اما هیچ برنامه ای برای پاکسازی مناطق عرب نشین نداریم.

از جمله مناطقی که نیروهای پیشمرگه کرد کنترل آن را در اختیار گرفته اند، روستای ˈروشˈ از توابع منطقه حمدانیه در مجارورت منطقه کویر می باشد که تروریست های داعش در آن جولان می دادند.

فرماندهان نیروهای پیشمرگه پس از کنترل نیروهایشان بر مناطق گسترده ای در استان نینوا، تأکید کرده اند که کلیه مناطق نزدیک به شهر مخمور، به جز یک روستا از وجود تروریست ها پاکسازی شده است.

نیروهای پیشمرگه پس از درگیری های اخیر، عملا مناطق مخمور، کویر و خازر در استان نینوا را به کنترل خود در آورده اند و از ناحیه سد موصل نیز نیروهای مذکور در منطقه زمار و سایر مناطق مجاور آن، پیشروی کرده اند.

خاورم/1275
کد N466836