جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با ایلنا:

فرجی‌دانا قربانی دفاع از حقوق شهروندی شد/موارد استیضاح هیچ‌یک به اثبات نرسید

مجلس

جرم وزیر از نگاه استیضاح کنندگان این بود که چرا از دانشگاهیان برای انتخاب روسای دانشگاه‌ها نظرخواهی شده است درحالی که این موضوع جای تقدیر داشته است نه استیضاح.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرجی‌دانا قربانی دفاع از حقوق شهروندی شد، گفت: در جریان استیضاح هیچ‌یک از موارد استیضاح به اثبات نرسید.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد به اثبات نرسیدن موارد استیضاح فرجی‌دانا گفت:‌ اعتقاد دارم که هیچکدام از موارد استیضاح آقای فرجی دانا وارد نبوده و ایشان در دفاع از حقوقی برآمدند که بسیاری از ارگان‌های دیگر نیز در آن دخیل بودند.

نماینده مردم رشت ادامه داد: برگرداندن و دفاع از دانشجویان ستاره‌دار تنها برعهده آقای فرجی دانا نبود که بخواهند آن را یکی از موارد استیضاح بدانند بلکه کمیته‌ای در این خصوص برای این دانشجویان و آن دسته از دانشجویانی که تخلفات سبک‌تری داشتند تشکیل شده بود که نظارت کامل و جامع بر این امر داشته باشند. به نظرم فرجی‌دانا قربانی دفاع از حقوق شهروندی شد.

وی به تلاش وزیر علوم برای برگشت استادهایی که به صورت اجباری بازنشسته شده بودند اشاره کرد و گفت: استادهایی که به کار برگشتند با رای دیوان عدالت توانستند فعالیت کاری خود را ادامه دهند. آقای فرجی دانا که به تنهایی اینکار را نکردند تا ایشان را مسوول تمام این چیزها بدانیم. اما متاسفانه برخی استیضاح کنندگان به این موضوع توجه نکردند.

وی افزود: زمانی که استاد دانشگاهی به دانشجویش ایمیل توهین آمیز زده بود مگر وزیر علوم به شدت با این مساله برخورد نکرد که حالا در استیضاح بدون اینکه هیچکدام از موارد اثبات شود، ایشان را استیضاح کردند؟

جعفرزاده در مورد مورددار بودن نشریات دانشجویی که یکی از موارد مطرح شده از سوی استیضاح کننده ها بود نیز گفت: این موضوع نیز به هیچ عنوان از سوی استیضاح‌کنندگان به اثبات نرسید.

این نماینده مجلس همچنین در ادامه با برشمردن موارد اثبات نشده استیضاح از سوی استیضاح کنندگان یادآور شد: جرم وزیر از نگاه استیضاح کنندگان این بود که چرا از دانشگاهیان برای انتخاب روسای دانشگاه‌ها نظرخواهی شده است درحالی که این موضوع جای تقدیر داشته است نه استیضاح.

کد N466537