اتحادیه اروپا خواستار تشکیل دولت توسط مجلس نمایندگان لیبی شد

لیبی

تهران- ایرنا- اتحادیه اروپا ضمن به رسمیت شناختن مجلس نمایندگان لیبی خواستار تشکیل سریع دولت فراگیر توسط مجلس برای توسعه امنیت و تحقق آشتی ملی در این کشور شد.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری الشرق الاوسط ،اتحادیه اروپا امروز با صدور بیانیه ای ضمن اعلام حمایت خود از مجلس نمایندگان لیبی بر تداوم فعالیت و تلاش های آن جهت تدوین پیش نویس قانون اساسی و حمایت از حقوق مردم این کشور تاکید کرد.

اتحادیه اروپا در بیانیه ای تشدید درگیری، کشتار در دو شهر طرابلس و بنغازی و حمله به مناطق مسکونی را محکوم و خواستار مجازات عاملین آن و کسانی که در اعمال خشونت آمیز دست داشته، امنیت ملی لیبی را تهدید می کنند، شد.

اتحادیه اروپا مخالفت خود را با بکارگیری سلاح، جهت تحقق اهداف سیاسی اعلام و تاکید کرد گفت وگوی فراگیر، تنها راه حل بحران کنونی لیبی است.

اتحادیه اروپا بار دیگر مخالف خود را با مداخله خارجی در لیبی اعلام و آن را موجب تشدید تقسیم بندی ها و تضعیف تغییرات دمکراتیک در این کشور خواند.

لیبی در هفته های اخیر صحنه شدیدترین درگیری و ناآرامی های سیاسی از زمان برکناری ˈمعمر قذافیˈ دیکتاتور معدوم این کشور در سال 2011 است و این مساله نگرانی هایی را در میان کشورهای منطقه و همسایگان لیبی به دنبال داشته است.

ˈخلیفه حفترˈ ژنرال سابق ارتش لیبی که نیروهای وابسته به وی مسوولیت حملات هوایی به طرابلس علیه یک گروه شبه نظامی را بر عهده گرفته، علیه نیروهای متمایل به ˈالقاعدهˈ در این کشور اعلام جنگ کرده است.

این در حالی است که شبه نظامیان مسوولیت حملات هوایی به مقر آنها در نزدیکی فرودگاه طرابلس را متوجه مصر و امارات کرده اند.

رسانام** 1453** 1337
کد N466495