وقتی پادشاه مراکش با قاچاقچیان اشتباه گرفته می‌شود!

مراكش

مقامات اسپانیایی که محمد ششم،‌ پادشاه مراکش را با قاچاقچیان اشتباه گرفته بودند، از وی عذرخواهی کردند.

مقامات اسپانیایی که محمد ششم،‌ پادشاه مراکش را با قاچاقچیان اشتباه گرفته بودند، از وی عذرخواهی کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه تلگراف، مقامات اسپانیایی که قایق پادشاه مراکش و همراهانش را توقیف کردند عنوان داشتند که از این نوع قایق‌ها معمولا برای قاچاق انسان و مواد مخدر استفاده می‌شده است.

در اوایل ماه اوت، هنگامی که پادشاه مراکش در سواحل سیوتا که جزئی از خاک اسپانیا محسوب می‌شود، در حال تفریح بود، نیروهای غیرنظامی اسپانیایی، دو قایق سرعتی و سه جت اسکی او را بازرسی کردند.

در سال‌های اخیر، مافیای قاچاق انسان و مواد مخدر از این نوع قایق‌ها و جت اسکی‌ها به عنوان محملی برای تجارت غیر قانونی خود استفاده می‌کنند، بدون اینکه بازداشت شده و یا توسط گارد ساحلی بازخواست شوند.

براساس گزارش روزنامه اسپانیایی ال موندو، ماموران به قایق‌های پادشاه مراکش دستور توقف داده و از آن‌ها درخواست احراز هویت کردند.

پادشاه محمد در واکنش به این اقدام گارد ساحلی اسپانیا طی تماسی با شاه فیلیپ، همتای اسپانیایی‌اش مراتب عصبانیت خود را ابراز کرد.

شاه فیلیپ که کشورش روابط خوبی با محمد ششم دارد نیز از وزیر کشور خود خواست تا اقدام مناسبی برای عذرخواهی از محمد ششم انجام دهد. در پی این اقدامات مقامات ارشد گارد ساحلی اسپانیا طی دیداری از پادشاه مراکش عذرخواهی کردند.

انتهای پیام

کد N466435