بازداشت مظنونان داعش در شمال عربستان

عربستان

منابع عربستانی از عملیات نیروهای ویژه این کشور علیه یک باند تروریستی در شمال ریاض و بازداشت چند تن از تروریست‌ها خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، منابع عربستانی اعلام کردند که نیروهای ویژه این کشور به چندین پایگاه در شهرک "تمیر" در شمال ریاض برای هدف قرار دادن تروریست‌ها و از جمله "حمد الریس"، یکی از بزرگترین افراد تروریست یورش بردند و تعداد زیادی از کسانی را که به حمایت از فعالیت‌های تروریستی می‌پردازند، بازداشت کردند.

عربستان به طور رسمی جزئیاتی از این عملیات نداد، اما تصاویر زیادی در پایگاه‌های اجتماعی منتشر شد که در آن‌ها نیروهای ویژه عربستانی در حالت آماده باش قرار داشته و برخی پایگاه‌ها در شهرک "تمیر" را بسته بودند.

پس از آنکه اخباری مبنی بر پیوستن 40 عربستانی در شهرک "تمیر" به گروه "دولت اسلامی" (داعش) منتشر شد، این شهرک مورد توجه نیروهای امنیتی عربستان قرار گرفت.

پایگاه‌های اجتماعی همچنین اخباری از درگیری لفظی میان عربستانی‌ها و گروه داعش منتشر کردند و اعلام کردند که داعش با الریس برخورد خوبی دارد.

حمد الریس، روحانی عربستانی 70 ساله‌ای است که حضور رسمی در محافل نداشته است، اما محافل عربستانی پیشتر سخنرانی وی را که ساکنان شهرک تمیر را مورد خطاب قرار داده بود، به وزارت کشور ابلاغ و از اینکه الریس جوانان عربستانی را فریب داده و آن‌ها را برای جنگ به سوریه و عراق می‌فرستد، شکایت کردند.

از سوی دیگر، دادگاه کیفری عربستان 17 عربستانی را به اتهام پیوستن به باندی تروریستی به 9 تا 33 سال حبس محکوم کرد.

انتهای پیام

کد N466235