بان کی مون: روند ارسال کمک‌های بشردوستانه به سوریه بهبود یافته است

سوريه

دبیرکل سازمان ملل در گزارش جدیدی از بهبود روند ارسال کمک‌های بشردوستانه به سوریه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در گزارش جدیدی اعلام کرد که عملیات کمک‌رسانی‌های بشردوستانه به سوریه از زمانی که شورای امنیت با ارسال کمک‌های بشردوستانه بدون موافقت دولت سوریه موافقت کرد، بهبود بسیار خوبی داشته است.

وی همچنین نسبت به اقدام گروه‌های تروریستی برای ممانعت از رسیدن کمک‌های بشردوستانه به حدود 8 و10 میلیون تن که نیاز شدیدی به کمک دارند، هشدار داد.

بان کی مون گفت: در حال حاضر هزاران تن در سوریه در محاصره قرار دارند. برای همین نباید طرف‌های درگیر مانع رسیدن کمک‌های بشردوستانه به سوری‌ها شوند. از زمان آغاز ارائه گزارش‌های ماهانه از تحولات اوضاع در خصوص رسیدن کمک‌های بشردوستانه به سوری‌ها این اولین باری است که ما شاهد بهبود اوضاع هستیم.

وی گفت: پس از موافقت شورای امنیت با قطعنامه 2165 در خصوص ارسال کمک‌های بشردوستانه به سوریه بدون موافقت دمشق ما شاهد بهبود روند کمک‌رسانی‌ها به حلب و ریف دمشق بوده‌ایم. بیشتر مناطق در دمشق و حلب از زمان آغاز درگیری‌ها به آن کمک‌رسانی نشده بود.

کمک‌های بشردوستانه‌ای که از طریق مرزهای سوریه برای سوری‌ها ارسال می‌شود شامل مواد غذایی برای بیش از 67 هزار تن آب و کمک‌های ویژه سلامتی عمومی برای حدود 75 هزار تن و کمک‌های پزشکی برای 110 هزار تن دیگر است.

انتهای پیام

کد N466167