وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

وزارت دفاع در انجام ماموریت‌ها و وظایف رو به جلو حرکت کند

سیاست داخلی

لطف و نگاه ویژه مقام معظم رهبری به صنعت دفاعی، حس مسئولیت و تلاش مضاعفی را در میان تلاشگران این صنعت تقویت می‌کند که همواره در جهت اجرای صحیح ماموریت‌های محوله و پشتیبانی موثر از نیروهای مسلح قدم‌های استوار و محکمی بردارند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد که نگاه ویژه مقام معظم رهبری به صنعت دفاعی، حس مسئولیت و تلاش مضاعفی را در میان تلاشگران این صنعت تقویت می‌کند.

به گزارش ایلنا، سردار حسین دهقان طی سخنانی در جشنواره مالک اشتر با گرامی‌داشت روز صنعت دفاعی و هفته دولت و پاسداشت نام و یاد شهیدان رجایی و باهنر از این شهیدان والامقام به عنوان اسوه های مدیریت و کار جهادی یاد کرد که در دوران کوتاه خدمت و شرایط سخت حاکم بر آن روزها، خدمات ماندگاری را از خود به یادگار گذاشتند.

وی روز صنعت دفاعی را روزی مهم و مسئولیت آفرین دانست و افزود: لطف و نگاه ویژه مقام معظم رهبری به صنعت دفاعی، حس مسئولیت و تلاش مضاعفی را در میان تلاشگران این صنعت تقویت می‌کند که همواره در جهت اجرای صحیح ماموریت‌های محوله و پشتیبانی موثر از نیروهای مسلح قدم‌های استوار و محکمی بردارند.

وزیر دفاع تصریح کرد: یک جامعه، فرد و سازمان در انجام ماموریت‌ها و وظایف مربوط دارای یک سری ویژگی‌های خاص می‌باشد که آن را از سایرین متمایز می‌کند. این ویژگی‌ها منعکس کننده آن مجموعه‌ها یا فرد است و به میزانی که این هویت یا ویژگی خاص یک سازمان، برای اعضا آن مشخص‌تر باشد، سازمان مربوط، مسیر پیشرفت و ترقی را بهتر و سریع‌تر طی خواهد کرد.

دهقان در ادامه به نقش و جایگاه مهم محرک‌ها در حرکت سازمان به سمت اهداف اصلی خود تاکید کرد و گفت: عوامل محرک‌آفرین و مهم سازمانی باید در ذات یک سیستم به طور کامل نهادینه شود تا بسیاری از فعالیت‌ها و اقدامات، از حالت شکلی شدن و رفع تکلیف خارج شود.

وزیر دفاع افزود: وزارت دفاع نیز در انجام ماموریت‌ها و وظایف خود باید به صورت ذاتی، رو به جلو و به سمت اهداف خود حرکت کند که این مهم با شناسایی چشم اندازها و برنامه ریزی های دقیق و سازمان یافته محقق خواهد شد.

دهقان با تاکید بر اینکه رشد و تعالی سازمانی باید به عنوان امری ذاتی در سازمان‌ها نهادینه شود، خاطر نشان کرد: در صورت تحقق این هدف، اراده عظیمی در مجموعه سازمان شکل می‌گیرد که راه‌های رسیدن به اهداف را هموارتر و جنبه‌های صوری و ظاهری را تبدیل به عامل متمایز کننده می‌نماید.

وزیر دفاع در پایان از مدیران وزارت دفاع در بخش‌های گوناگون که در انجام وظایف و اهداف سازمانی، با نگاه عمیق و دید باز، تمام تلاش خود را در جهت اعتلای توان دفاعی نیروهای مسلح و کمک به برنامه‌های توسعه‌ای جمهوری اسلامی ایران به کار می‌گیرند تشکر و قدردانی کرد.

گفتنی است، جشنواره مالک اشتر با هدف رصد، پایش و بررسی عملکرد وزارت دفاع و تلاش برای شتاب دادن به حرکت سازمان‌های وزارت دفاع برگزار می‌شود و توسعه شایسته‌سالاری و معرفی و تقدیر از سازمان‌ها و مدیران موفق وزارت دفاع از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره به شمار می‌رود.

کد N466140