تصاویری از روی دیگر داعش که تا حالا ندیده‌اید!

داعش

واحد اطلاع‌رسانی گروهک تروریستی داعش در "ولایت حلب"، با انتشار گزارشی مصور، ابعادی از زندگی مردم در سایه حکومت این فرمانروایان خودخوانده را به تصویر کشیده است.

پایگاه خبری العالم: واحد اطلاع‌رسانی گروهک تروریستی داعش در "ولایت حلب"، با انتشار گزارشی مصور، ابعادی از زندگی مردم در سایه حکومت این فرمانروایان خودخوانده را به تصویر کشیده است.

به نظر می‌رسد برخی از سران داعش با انتشار این تصاویر تلاش می‌کنند تصوری را که در اذهان عموم درباره داعش نقش بسته، تغییر دهند و وانمود کنند که تمامی ساکنان مناطق تحت اشغال داعش، از حضور این تروریست‌ها راضی و خشنود هستند.

شکی نیست که شماری از افراط گرایان سلفی مسلک - که در هر شهر و دیاری پیدا می‌شوند - از اقدامات داعش خشنودند و آن را حمایت می‌کنند، اما داعشی‌ها اکنون درصدد برآمده‌اند که زندگی اهالی مناطق تحت سیطره خود را نه تنها عادی و معمولی، بلکه همراه با رضایت مردمی نشان دهند.

در ابتدای این گزارش نقشه منطقه موسوم به "ولایت حلب" تحت سیطره داعش منتشر و مرزها و جغرافیای این منطقه تشریح شده است. در این نقشه، مساحت "ولایت حلب" برابر با 10 هزار کیلومتر مربع و «بیش از مساحت 48 کشور جهان» معرفی شده است.

در ادامه تصاویر متعددی از مراکز خدماتی، اداری، آموزشی، قضایی و امنیتی این گروهک در مناطق مختلف این "ولایت" منتشر شده که از تلاش عناصر داعش برای همسو نشان دادن مردم مناطق اشغال شده با قوانین و مقررات عجیب داعش حکایت دارد. بدین ترتیب ظاهرا داعشی‌ها که اقتدار موهوم خود را در "تبادل وحشت" و انتشار ویدیوهایی از اعدام وحشیانه غیرنظامیان می‌جویند و آن را به "چماقی" برای ایجاد ترس و رعب مردم کرده‌اند، در مواردی نیز لازم دیده‌اند از "هویج" استفاده کنند و خود را خیرخواه مردم و مردم را راضی از اقدامات خود نشان دهند.

در این تصاویر، داعشی‌ها تلاش می‌کنند امور کاملا عادی، مانند نان پختن نانوایی‌ها و آب دادن درختان خیابان و جمع شدن آب پشت سدها را هم از "برکت" وجود خود وانمود کنند!

آماری درباره "ولایت حلب"؛ 5 شهر، 450 روستا، 1.2 میلیون نفر جمعیت، 10 هزار کیلومتر مربع مساحت و 130 کیلومتر مرز"ولایت حلب" و همسایگان آن از نگاه داعشکودکان مدرسه ای زیر پرچم داعشدادگاه "اسلامی"! شهر منبجپاسگاه پلیس شهر مسکنهمقر اداره "امر بمعروف و نهی از منکر" شهر منبجدفتر ارشاد دینی شهر مسکنهنانوایی ها در شیفت اضافی و فوق‌العاده کار می‌کنند!مرکز جذب تروریست‌های داوطلب! در شهر الباباداره امور عشایر و ریش‌سفیدان در منطقه الباب"نگهداری درختان و تمیز کردن خیابان‌ها" توسط داعش!!اداره جمع آوری زکات شهر جرابلسپلیس راهنمایی داعش!سد "تشرین" در شهر منبج که داعش پس از تصرف، آن را "فاروق" نامیده استبازار فروش گازوئیل در منطقه منبجپاسگاه پلیس شهر منبجتجمع مردم برای دیدن مجازات مخالفان داعش در منبجدانشسرای "مردانه" اصول دین در شهر مسکنهدادگاه "اسلامی" شهر مسکنهمرکز آموزش علوم دینی "ابومصعب زرقاوی"!
کد N465902

خواندنی از سراسر وب