اندونزی خواستار مبارزه مشترک کشورهای خاورمیانه بر علیه تروریست های داعش شد

داعش

کوالالامپور - ایرنا - اندونزی از کشورهای خاورمیانه خواست مبارزه مشترکی را برای مقابله با گروه تروریستی و تکفیری داعش آغاز کنند.

به گزارش ایرنا، ˈدینو پتی جلالˈ معاون وزیر امور خارجه اندونزی روز سه شنبه گفت کشورهای خاورمیانه باید به طور مشترک با گروه تروریستی و تکفیری داعش مبارزه کنند.

به نوشته تارنمای ˈویوا نیوزˈ اندونزی، وی به خبرنگاران گفت که وزارت امور خارجه اندونزی نشست های ویژه ای با سفرای برخی کشورهای خاورمیانه و کشورهایی که در برابر گروه تروریستی داعش فعال هستند برگزار می کند.

وی پیش بینی کرد این نشست ها از آغاز ماه آینده میلادی (دهم شهریور) برگزار شود.

معاون وزیر امور خارجه اندونزی در پاسخ به سوالی در خصوص تعداد اندونزیایی هایی که با تروریست های داعش همکاری می کنند، گفت که این کشور اطلاعات مختلف در این زمینه و قدرت گروه تروریست های داعش را با دیگر کشورها تبادل می کند.

وی گفت هنوز آمار دقیقی در مورد شهروندان اندونزیایی که با تروریست های داعش همکاری می کنند وجود ندارد. وی پیش از این اعلام کرده بود 56 اندونزیایی با تروریست ها همکاری می کنند.

رییس آژانس ملی ضد تروریسم مالزی اعلام کرده است 100 شهروند این کشور با داعش همکاری دارند.

معاون وزیر خارجه اندونزی ردیابی تروریست های اندونزیایی را که با گروه تکفیری داعش همکاری می کنند دشوار دانست و گفت که اطلاعات بیشتری از این افراد باید کشف شود زیرا این افراد قانون را نقض کرده اند.

وی همچنین از تبادل اطلاعات با چند کشور خاورمیانه خبر داد و گفت این اطلاعات هشداری برای مراقبت در قبال افرادی است که بدنبال اخذ ویزا هستند، اما بسیاری از تروریست ها از راه های غیرمتعارف به عراق و یا سوریه سفر می کنند.

ˈدینو پتی جلالˈ گفت که شهروندان اندونزی برای سفر به خاورمیانه نیازمند روادید هستند، با این حال خط منظم آنها برای رفتن به عراق و سوریه مسیری بین استانبول در ترکیه و دوحه در قطر است.

آساق**1611
کد N465891