معاون اول رییس جمهوری :

حل مشکلات آب از برنامه اصلی و اولویتهای دولت تدبیر و امید است

صفهان,دولت 93

اصفهان - ایرنا - معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: حل مشکل آب یکی از برنامه های اصلی و اولویتهای رییس جمهوری و دولت تدبیر و امید است.

به گزارش ایرنا، ˈاسحاق جهانگیری دوشنبه شب طی سخنانی در مراسم افتتاحیه مجتمع تفریحی شهربازی رویاهای اصفهان، افزود : مسئله آب از مشکلات مبتلابه کشور است و همه شهرهای ما با این چالش روبرو هستند.

وی با اشاره به مصوبات و تصمیمات شورای عالی آب ، اطمینان داد که برای حل این مشکلات چاره اندیشی و برنامه ریزی شده است .

معاون اول رییس جمهور افزود: اصفهان با همه زیبایی، سابقه و آثار جهانی و کشوری مثل هر مجموعه دیگری با مشکلاتی مواجه است و این مشکلات پیچیدگی ویژه ای دارد که نیازمند تدبیر جدی است.

وی به مشکل آب زاینده رود اشاره کرد و ادامه داد: بخشی از زیبایی و توسعه اصفهان مرهون زاینده رود است و خشکی زاینده رود برای هیچ اصفهانی قابل تحمل نیست.

معاون اول رییس جمهوری نتایج سفر یک روزه خود و هیات همراه به اصفهان را که در نخستین روزهای هفته دولت انجام شد، مفید و راضی کننده ارزیابی کرد.

جهانگیری با اشاره به نقش اصفهان در 8 سال دفاع مقدس، تلاش مردم و مسئولان این شهر را در ابعاد و زمینه های از جمله برنامه ریزی برای سرگرمی و شادی مردم و زیبایی این شهر تحسین کرد .

معاون اول رییس جمهوری ابراز امیدواری کرد: با تلاش مردم سخت کوش و بهره گیری از توانمندیهای کارشناسان ، متخصصان و مدیران استان اصفهان زاینده رود احیا و مشکلات این شهر حل شود .

معاون رییس جمهوری مسئله سلامت را از دیگر اولویت کاری دولت ذکر کرد و افزود: سلامت شامل سلامت روحی و جسمی است ، لذا مردم باید در زندگی خویش شادی و تفریح و سرگرمی داشته باشند چراکه در صورت وجود برنامه های سرگرم کننده در زندگی مردم بسیاری از آسیب های اجتماعی حل می شود.

وی تصریح کرد: دولت نیز در نظر دارد با تمام توان در این رابطه با استانداران و شهرداران دیگر شهرها همیاری و همکاری داشته باشد.

جهانگیری تاکید کرد: سلامت جسم و روح در دستور کار دولت قرار دارد و تمام ظرفیت ها را برای شادی و نشاط و سلامت مردم باید بسیج کرد.

وی با اشاره به افتتاح شهر رویاها افزود: این برنامه ها باید به الگویی برای سایر استان ها باشد و شهرداران دیگر شهرها به زیبایی شهرهای خود بیافزایند.

وی با اشاره به درخواست های شهردار اصفهان در زمینه آب زاینده رود، گفت: دولت آنچه در توان داشته باشد برای حل و فصل مسائل به کار خواهد گرفت.

7134 / 556/ 3404
کد N465768