وزیر کشور: هیچ مساله امینتی در کشور وجود ندارد

وزیر کشور گفت: خوشبختانه امروز با عنایات خداوند و رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب و تلاش تمام خدمتگذاران به نظام اسلامی هیچ مشکل و بحران امنیتی در کشور وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، عبدالرضا رحمانی فضلی دوشنبه شب در نشست هم‌اندیشی فضلا و ائمه جماعات و جمعه و نخبگان استان قم با اشاره به شرایط حساس امروز جهان گفت: قدرددانی از دولت، قدردانی از مردمی است که در فضای مردم سالاری دینی خدمت گذاران خود را انتخاب کرده‌اند.

وی ادامه داد: این پیوستگی که بین مردم و مسوولان در شرایط فعلی و در طول انقلاب وجود داشته است نوید بخش تعالی هرچه بیشتر کشور است.

وزیر کشور ادامه داد: در حالی که کشورهای همجوار ما که از مرزهای آنها برخی مشکلات ما را تهدید می کنند توان اداره این نقاط را ندارند؛ به خصوص مکان هایی که مشغول تربیت مکاتب طالبانی هستند.

وی گفت: امروز اعتقاد به خدا و حقانیت قرآن و احترام به حقوق بشر و وفای به عهد و معاهدات جهانی، جمهوری اسلامی ایران را در مقابل هجمه های استکبار و حکومت های مرتجع منطق موفق و پایدار نگاه داشته است و چهره اسلام ناب محمدی را به جهانیان معرفی کند.

وزیر کشور اظهارکرد: قدرتمندان و سلطه گران عالم در همه جای دنیا برای خود حقی را قایل هستند و تمام دنیا را حوزه منافع خود تعریف کرده اند؛ وقتی به عراق و افغانستان حمله کردند همین توجیه را مطرح کردند که منافع ما در این کشورها مورد خدشه واقع شده بود.

وی گفت: قبلا این حوزه حق بین دو قطب بود ولی پس از فروپاشی نظام دو قطبی همه این حق ها به یک عرصه سرازیرشد که آن حوزه، حوزه لیبرالیسم بود؛ هرکس نیز که به این سیستم اعتراضی داشته باشد باید از این نظام حذف شود؛ آنها خود را حافظ همه چیز در این دنیا می دانند و به همین دلیل هر کسی که حرفی علیه این سیستم مطرح کند را محکوم به حذف می دانند.

رحمانی فضلی با ذکر این مطلب که نظام اسلامی در مقابل منافع سلطه گران قرارداشته و دارد اظهارکرد: ماهیت انقلاب اسلامی برای غرب استکبارگر قابل فهم و پذیرش نیست و همه فعالیت های آنها بر خلاف اسلام خواهی ماست؛ فضای حیاتی ما در دل های انسان های پاک در سراسر جهان به خاطر همین اعتقادات راسخ گسترش پیدا کرده است که باید از آن صیانت کنیم.

وی گفت: آنها با به راه انداختن جریان های کاذب و خشن مثل سلفی گری سعی در جذب این قلب های پاک و حق طلب کردند و آنها را به دام افراطی گری انداختند؛ آنها در صدد جذب همین جوانان در اروپا و دنیای غرب هستند که اگر بتوانیم منطق و ماهیت حقیقی اسلام را به این گروه از مردم پاک نشان دهیم می توانیم بر این فضا غالب شویم.

وزیر کشور اظهارکرد: سوسیالیسم و لیبرالیسم هر دو شکست خوردند و آنها غیر از ماهیت قدرت فنی و اقتصادی خود با ما وارد چالش نمی شوند؛ غرب نگران اندیشه زلال دینی ماست و نهضت مردمی که دو سال پیش در آمریکا شروع شد نشان داد که ماهیت آنها تحت خطر کامل است.

وی گفت: همین تکنولوژی و رسانه بود که مردم را نسبت به همین اقدامات و بی عدالتی های آنها بیدار کرد و مردمشان با ابزاری که آنها برای سلطه بر دیگران ساختند بر علیه آنها به پا خواستند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران با قدرت همه فعالیت های اطراف خود را تحلیل کرده و قدرت عمل در مقابل همه این حوادث را نشان داده است؛ امروز عراق با تکیه بر مرجعیت شیعی بر علیه جریان افراطی گری دارای ریشه استکباری بسیج می شود که نشان از ماهیت قدرتمندی است که ما در اختیار داریم.

رحمانی فضلی اظهارکرد: باید از همه انرژی کشور برای دفاع از حکومت دینی واسلام استفاده کنیم؛ امروز بسترهای اجتماعی برای این امر فراهم است؛ باید اداره همه امور استراتژیک را به رهبری بسپاریم که در سخت ترین شرایط بهترین و حکیمانه ترین تصمیمات را بر مبنای عمل به تکلیف اتخاذ کردند و کشور را نجات دادند.

وی گفت: در سخت ترین و استراتژیک ترین شرایط در انقلاب، امام راحل با تصمیمات ولایی و حساس خود کشور را نجات دادند و حکومت پهلوی را شکست دادند و ما را در جنگ در سخت ترین شرایط هدایت کردند؛ اتحاد و پیوستگی رهبری و مردم بالاترین رمز موفقیت کشور بوده است.

وزیر کشور عنوان کرد: امنیت و اقتدار ما منوط به ولایت فقیه است؛ قدرت تصمیمات رهبری و چگونگی پیروزی تحلیل های ایشان بر اساس تئوری های علمی سیاسی قابل هضم نیست زیرا رکن تکلیف مداری و تدین در آن موج می زند؛ مردم نیز همیشه پیرو رهبری بوده اند و اجازه نداند ایشان تنها بماند.

وی گفت: باید با مردم شفاف بود و از سیاسی کاری با آنها باید به شدت حذر کنیم و باید همه حرف ها را به مردم بگوییم؛ در شش ماهه دوم سال 91یکی از سخت ترین و بحرانی ترین شرایط در کشور حاکم بود و رکودعجیب و سقوط تمام شاخص های اقتصادی و اوج گیری بی سابقه تورم و رکود و بیکاری و تحریم همه جانبه و عدم فروش نفت و عدم توان در وصول فروش همان نفت فروخته شده و از همه بدتر اختلافات عمیق سیاسی که حتی به سران قوا نیز کشیده شده بود را نباید در تحلیل امروز از یاد برد.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: در آن شرایط کشور تحت ارشادات رهبری و وحدت مردم حفظ شد و در بستر یک انتخابات آزاد و مردمی و باشکوه دولتی با پشتوانه مردمی به پیروزی رسید که با کمک بدنه نظام و مجلس توانسته رشد شتابان تورم را کنترل کرده و رکود را کاهش داده و رشد منفی اقتصادی کشور را از منفی شش به منفی یک برساند؛ این شرایط بسیار حساس در سایه عنایات رهبری و حفظ آرامش و وحدت عمومی ایجاد شد.

وی گفت:مقام معظم رهبری اشراف خارق العاده ای بر روی امور دارند و با تاکید بر مدیریت جهادی و حماسه سازی در حوزه های سیاسی و فرهنگی و اقتصادی ما را به سوی آینده ای روشن و با نور امید رهنمون ساختند.

وزیر کشور، گام مهم دولت در حوزه اقتصادی را موفق توصیف کرد و افزود: کنترل رشد شتابان تورم و رشد منفی اقتصادی همگی نویدهای خوبی برای جبران گذشته است که باید با همدلی بر مشکلات فایق آییم؛ در حوزه روابط خارجی نیز خوشبتخانه توانستیم از دامی که به عنوان انزوا برای ما چیده بودند خارج شویم.

وی گفت: امروز توانستیم انزوای سیاسی خود را بشکنیم و امروز شاهد هستیم گروه های سیاسی و تجاری وارد ایران می شوند و آماده همکاری با ما هستند؛ امروز همه کشورهای همسایه به جز یک یا دو مورد که هنوز دیالوگ وسیع با آنها ایجاد نشده است با تمام کشورهای همسایه رابطه خوبی داریم و توانستیم به نوعی فشارهای بین المللی را بر خود کاهش دهیم.

رحمانی فضلی یادآورشد: در مذاکرات هسته ای توانستیم حقانیت خودرااثبات کنیم و روی حقوقمان نیز پافشاری کنیم؛ امروز خواسته های رهبری و مردم و نیازهای کشور در مذاکرات، مدنظر است و باید با ادامه تلاش دیپلماتیک خود به حقوق خود نیز در این حوزه برسیم.

وی افزود: عنایات الهی در این توفیقات بسیار پررنگ بود زیرا برخی اتفاقات جهانی نیز بر روند موفقیت ها تاثیرگذار بود از جمله اختلافات بین اعضای گروه 5+1.

انتهای پیام

کد N465697