تاکید جهانگیر بر رعایت انصاف در برخورد با زندانیان

زندان

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، رعایت انصاف و عدالت در ارتباط با زندانیان را یکی از ضروریات دانست و تاکید کرد: وقتی ما می‌توانیم ارزش‌ها را در محیط کارمان ترویج کنیم که ابتدا خود به آن عامل باشیم.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، رعایت انصاف و عدالت در ارتباط با زندانیان را یکی از ضروریات دانست و تاکید کرد: وقتی ما می‌توانیم ارزش‌ها را در محیط کارمان ترویج کنیم که ابتدا خود به آن عامل باشیم.

به گزارش گروه دریافت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اصغر جهانگیر در نشست تخصصی با مدیران ستادی و استانی سازمان زندان‌ها که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به انتصاب مجدد آیت‌الله آملی لاریجانی به عنوان رئیس قوه قضائیه گفت: انتصاب مجدد ایشان از سوی مقام معظم رهبری آن هم با این عنایت خاص از یک سو نشان دهنده روند روبه رشد توسعه قضایی کشور بوده و از طرفی وظیفه ما را در دوره جدید برای نیل به اهداف نهایی قوه قضائیه مضاعف می‌کند.

وی ضمن تبریک این انتصاب به همه مدیران، عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب به قوه قضاییه را نقطه عطفی در دستگاه قضایی دانست و افزود: این انتخاب نشان دهنده رضایت مقام معظم رهبری از عملکرد قوه قضاییه بوده و این خود بهترین دلگرمی برای مسئولین قوه قضاییه است.

جهانگیر با تاکید بر مدیریت عالمانه آیت‌الله آملی لاریجانی گفت: قطعا برای اجرایی کردن منویات رهبر معظم انقلاب که همان توسعه عدالت در جامعه است باید بیش از پیش تلاش کنیم.

رئیس سازمان زندان‌ها در ادامه با اشاره به مسائل زندان و زندانبانی داشتن سعه صدر و رفتار مناسب را از نکات مورد توجه دانست و در ادامه خاطرنشان کرد: همه می‌دانیم که کار در زندان و مواجهه با مددجویان که غالباً دچار آسیب‌های مختلف اجتماعی هستند کاری بس طاقت فرساست ولی از همه کارکنان که سربازان گمنام عرصه اصلاح و تربیت هستند می‌خواهم با سعه صدر، اخلاق حسنه و رعایت کرامت انسانی اجر خدمت در زندان‌ها را دو چندان کند.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه در این جلسه ضمن تشریح رویکرد و وظایف مدیریتی گفت هر مدیری باید مدام خود را در معرض آموزش قرار دهد چرا که محیط ما دائماً در حال تغییر می‌باشد.

وی اصلاح نگرش‌ها در محیط را یکی از وظایف ذاتی مدیریتی دانست و افزود: مهمترین عامل موفقیت یک مدیر ایجاد مشروعیت است و یک مدیر وقتی می‌تواند در اداره محیط موفق باشد که مشروعیت توام با اقتدار را داشته باشد از این رو ضروری است مدیران زندان‌ها ضمن اقتدار به طور مرتب مشکلات زندانیان که بسیار آسیب پذیر و نیازمند توجه هستند را مورد بررسی و به مسائل آنها رسیدگی کنند.

مشاور رئیس دستگاه قضا در ابتدای سخنان خود با اشاره به ایام هفته دولت و همچنین فرارسیدن سالگرد شهادت سید اسدالله لاجوردی ضمن گرامی داشت یاد شهدای دولت بویژه شهیدان رجایی و باهنر، به خصوصیات اخلاقی شهید سید اسدالله لاجوردی پرداخت و گفت: سازمان زندان‌ها با زحمات و تلاش‌های شبانه روزی این مرد بزرگوار که همیشه دغدغه اصلاح و تربیت مددجویان را داشت عجین شده و یاد و نام او تا همیشه تاریخ عزیز و ماندگار است.

انتهای پیام

کد N465440