رئیس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خبر داد

ارتقای کار گروه انتخاباتی به کمیته دائمی انتخابات

جبهه اصلاحات

رئیس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات تصریح کرد: نشست شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با حضور اکثریت قاطع اعضاء برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در جلسه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات پس از تبادل اخبار، اعضای حاضر با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر برای دولتمردان دولت یازدهم و رئیس جمهور برای وفای به عهد و انجام خدمات ارزنده به مردم آرزوی توفیق کردند.

مصطفی کواکبیان با بیان این مطلب، افزود: در ادامه این نشست موضوع استیضاح وزیر علوم مطرح شد و از محروم شدن دولت تدبیر و امید از وجود دکتر فرجی دانا و توانمندی و لیاقت و کارآمدی ایشان که با برخوردهای جناحی مجلس تحت تأثیر یک اقلیت افراطی صورت گرفت شدیدا‌ ابراز تاسف شد.

وی ادامه داد:اعضای جلسه با تبریک انتصاب دکتر نجفی خواستار تداوم برنامه‌های اساسی و سیاست های راهبردی این وزارتخانه جهت تحقق عدالت آموزشی و مشارکت گسترده دانشگاهیان در تصمیم سازی ها و ضرورت مقابله با رانت خواری ها و رسیدگی فوری نسبت به بورسیه های غیرقانونی و جلوگیری از هر گونه فضای امنیتی در دانشگاه‌ها و ایجاد نشاط دانشجویی و گسترش روحیه علمی دانشجویان شدند.

کواکبیان تصریح کرد:البته اعضای جلسه بر این باور بودند که ای کاش آقای رئیس جمهور در جلسه استیضاح حاضر می شدند تا استیضاح کنندگان با تفاوت چند رای نتوانند منویات اقلیت را به کرسی بنشانند.

وی ادامه داد:بی شک آقاین استیضاح کننده باید بدانند که هر چه دکتر فرجی دانا مظلوم واقع شد اما هرگز خودشان نیز به اهداف جناحی و مقاصد افراطی خویش نائل نخواهند شد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ادامه جلسه بر مبنای ماده 10 آئین نامه مقرر شد که کارگروه انتخاباتی به کمیته انتخابات ارتقا یابد و با حضور دبیران کل تمامی احزاب عضو شورا بتواند در تصمیم گیری های انتخاباتی بهتر و مطلوب تر به ایفای نقش بپردازد. کما اینکه مقرر گردید که عضویت اشخاص یا احزاب غیرعضو شورا در این کمیته جهت ائتلاف انتخاباتی با جبهه اصلاحات صرفاً‌ با تصویب شورای هماهنگی امکانپذیر باشد.

شایان ذکر است در این جلسه مقرر گردید هر چه سریع تر پیشنهاد این شورا برای راه اندازی خانه احزاب از سوی هیأت مرضی الاطراف جهت دعوت از احزاب و پیشنهاد اصلاح اساسنامه به صورت مکتوب به وزارت کشور جهت هماهنگی و همکاری لازم ارائه گردد.

دبیر کل حزب مردم سالاری در پایان با اشاره به ضرورت تبیین دقیق تر شرح وظایف کمیته انتخابات افزود : مقرر گردید نشست فوق العاده در این زمینه در هفته آینده برگزار شود.

انتهای پیام

کد N465165