وزیر کشور: استیضاح وظیفه مجلس است به شرطی که بنابر حق باشد

مجلس شوراي اسلامي,قم,وزارت كشور,عبدالرضا رحماني فضلي,استیضاح

وزیر کشور گفت: تلاش دولت در یک سال گذشته پی گرفتن مسیری در مدیریت کشور برای ایجاد امید و عزت برای مردم، اقتدار برای نظام و پیروزی برای اسلام و رهبری بوده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان قم در سخنانی با گرامیداشت هفته دولت اظهار داشت: هفته دولت در اصل هفته ملت است چون ملت‌ها دولت تعیین می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه اراده ملی که در قالب انتخابات‌ها و به برکت انقلاب تجلی می‌یابد دولت‌ها را تعیین می‌کند افزود: در نظام اسلامی هیچ گسستی میان دولت و ملت نیست.

رحمانی فضلی همچنین خاطرنشان کرد: در سیاست خارجی اصل حقانیت برخورداری ایران از بهره مندی از انرژی هسته ای به اثبات رسیده و به طرف مقابل قبولانده شده است.

وزیر کشور تدبیر، شجاعت، خلوص و تبعیت رییس جمهور از رهبری را ریشه و بستر تصمیم گیری های مهم رییس جمهور در جایگاه ریاست شورای عالی امنیت ملی برشمرد و اظهار کرد: سوال و استیضاح از وظایف مجلس است و از لوازم دموکراسی است. نباید بی طاقتی کرد؛ نباید بی صبری کرد. البته به شرطی که این امور بنا بر حق انجام شود.

وی در پایان با بیان اینکه برنامه ششم برنامه ای برای ایجاد توازن و تعادل های منطقه ای و استفاده از همه پتانسیل ها در مناطق است گفت: با هماهنگی همه قوا و همه نیروها و با حضور مردم و مشارکت آحاد ملت این هدف دست یافتنی خواهد بود.

انتهای پیام

کد N465145