وزیر کشور:مبنای اصلی دولت تدبیر و امید، آرامش و حل مشکلات کشور است

شورای اداری استان قم

قم - ایرنا - وزیر کشور گفت: مبنای اصلی دولت تدبیر و امید، ایجاد آرامش در کشور و در عین حال فعالیت و برنامه ریزی برای حل مشکلات در ابعاد مختلف است.

ˈعبدالرضا رحمانی فضلیˈ روز دوشنبه در جلسه شورای اداری استان قم افزود:برنامه اصلی دولت همانطور که در انتخابات سال 92 نیز ذکر شد تلاش با تدبیر و امید و حاکم کردن جریان اعتدال، میانه روی و عقلانیت است.

وی ادامه داد: دولت تلاش دارد مسیری را که برای کشور و انقلاب ترسیم می کند، امید و عزت را برای مردم، اعتدال را برای نظام و پیروزی را برای اسلام و رهبری به ارمغان بیاورد.

وی اضافه کرد: ملت ایران ملتی پر افتخار است که با حداقل امکانات و معیشت زندگی می کند و برآورده کردن این خواسته کار زیادی نیست و در واقع حق ملتی که انقلاب، جنگ و مبارزه با دشمن را مدیریت کرده، بسیار بیشتر است و برآورده کردن حاجات ملت وظیفه دولت است.

وی با اشاره به تحریم ها و شرایط کشور افزود: دولت یازدهم در ابتدای فعالیت خود با بی ثباتی و عدم تصمیم گیری مناسب در حوزه اقتصاد، نوسانات قیمت ارز و طلا، رشد منفی اقتصادی مواجه بود که تلاش کرد با کنترل اوضاع و رونق بخشیدن به بخش اقتصاد مشکلات کشور را حل کند.

رحمانی فضلی گفت: امروز شاهد کاهش تورم 45 از به 25 درصدی و شروع رونق و ثبات در تصمیم گیری و نوسانات فعالیت های اقتصادی هستیم.

وی، بازکردن فضای انزوا، شکستن تحریم ها، مقابله با هماهنگی سیاسی در عرصه بین المللی بر ضد ملت ایران و پاسخگویی مناسب به تهدیدات را از جمله فعالیت های مهم دولت در بخش خارجی ذکر کرد و افزود: فعالیت های دولت حمایت رهبر معظم انقلاب را در پی داشت و امروز از آن انزوای بین المللی دسته جمعی بر ضد ایران خبری نیست.

رحمانی فضلی گفت: امروز تقاضای همکاری و تعامل بین المللی ایجاد شده است و در سیاست خارجی موفق شدیم اصل حقانیت برخورداری ایران را در استفاده از انرژی هسته ای به اثبات برسانیم اما در محدوده استفاده از این حق هنوز بحث داریم .

وی، بحث سیاست منطقه ای را مهم برشمرد و افزود: فشار اصلی بر ایران با فضا سازی منطقه ای شکل گرفته بود و معضلات سوریه، لبنان، فلسطین، عراق، افغانستان و مصر نشانه آن است و دولت در کنار حل مسائل داخلی و مباحث اقتصادی در سوریه و عراق نیز با حمایت از مقاومت ماجرا را به نفع ملت سوریه و حق آنان به پایان رساند.** رییس جمهور گفت ˈحفظ کربلا و نجف خط قرمز ماستˈ

وزیر کشور در ادامه سخنان خود به فتنه داعش در عراق اشاره کرد افزود: داعشی ها در عراق پیشروی زیادی داشتند و پنج استان را به تصرف خود درآوردند و حتی در آستانه تسخیر استان های حساس کربلا و نجف بودند اما اعتقاد و ایمان راسخ ملت و رهبری داعیانه رهبر معظم انقلاب منجر به عقب نشینی و انفعال دشمن شد.

وی با بیان اینکه برای لبیک به ندای ملت عراق در یاری طلبی از ایران جلسات متعددی با حضور رییس جمهوری به عنوان رییس شورای عالی امنیت ملی برگزار شد، افزود: تصمیمات حمایتی و لجستیکی در شورای عالی امنیت ملی با رییس جمهوری است که با تدبیر، شجاعت، خلوص نیت و تبعیت از رهبری اتخاذ شد.

رحمانی فضلی ادامه داد: رییس جمهوری در یکی از جلسات شورای عالی امنیت ملی در مواجهه با خبر احتمال جدی سقوط کربلا و نجف گفت: ˈشهرهای کربلا و نجف خط قرمز ما است و هیچ محدودیتی در نوع عملیات برای دفاع از این شهرها وجود نداردˈ.

وی با بیان اینکه دشمن از مشغول بودن ایران در جبهه های سوریه و عراق سواستفاده و به غزه حمله کرد ،افزود: رژیم صهیونیستی زنان و کودکان را به وحشیانه ترین شیوه ها در غزه می کشد در حالیکه ملت غزه پس از خدا به ملت ایران چشم امید دارند.** همه کشورهای منطقه مایل به ارتباط با ایران هستند

رحمانی فضلی همچنین از ابراز تمایل تمام کشورهای منطقه برای ارتباط با ایران خبر داد و افزود: اگر ارتباط ایران با برخی کشورها هنوز ارتقا نیافته بخاطر برخی تحفظ ها و ملاحظات ایران است.

وی به شرایط کشور در دولت دهم اشاره کرد و افزود: در آن دوره اختلافات در کشور تا سران قوا نیز پیش رفته بود تا جایی که رهبر معظم نیز بارها تذکر دادند و همه از همدیگر دلگیر بودند اما امروز به برکت خواست مردم و درایت رهبری، دولت خود را متعهد می داند که گام های بلندی بردارد.

رحمانی فضلی افزود: دولت برای تحقق خواست ملت برنامه خروج کشور از رکود را به مجلس ارائه کرده و در حال آماده سازی برنامه ششم توسعه است و تلاش دارد تا مهاجرت های بی رویه و حاشیه نشینی شهرها را کنترل کرده و از ظرفیت منطقه ای ایران استفاده کند و این اهداف فقط با هماهنگی و همدلی همه قوای کشور و مردم محقق می شود.

وی بر وارد کردن مردم به صورت واقعی در صحنه تاکید کرد و افزود: امروز شاهد هماهنگی همه قوا در کشور هستیم و با وجود برخی مسائل و اتفاقات از جمله استیضاح وزیر علوم لوازم دموکراسی را پذیرفته ایم.

رحمانی فضلی گفت: نتایج تحولات و تعامل قوای نظام هر چه باشد مورد پذیرش همه است چون کشور اهداف بلندی را دنبال می کند و همه باید قاعده بازی را بشناسند و آن را رعایت کنند.

وی تاکید کرد: پست ها و جایگاه افراد در نظام مهم نیست بلکه مهم آن است که هر کس در هر مقامی قرار دارد خود را خدمتگزار ملت و کشور بداند و مراقب مکر دشمن برای فتنه انگیزی و اختلاف افکنی با هدف ایجاد فرصت تنفس برای خود باشیم .** هفته دولت هفته ملت است

رحمانی فضلی همچنین با اشاره به هفته دولت گفت: هفته دولت هفته ملت است چرا که دولت ها با اراده ملت تعیین می شوند و در واقع قدردانی و تجلیل از دولت حمایت از رای و نظر و انتخاب ملت است.

وی با بیان اینکه هیچ گسستی بین دولت و ملت نیست افزود: مخالفت با دولت مخالفت با خواست عمومی ملت است و همه باید به خواست ملت احترام بگذارند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه سالگرد هفته دولت بهانه ارائه گزارش به ملت است افزود: با حمایت مردم، رهبری، مجلس، قوه قضاییه و وحدت و یکپارچگی ملت، دولت در عمر کوتاه خود گام های مثبتی برداشته است و فضای پیش رو امید بخش، موثر و مثبت است.** استان قم رو به جلو حرکت کند

وزیر کشور همچنین مسوولان و مدیران ادارات استان قم را حاکمان استان نامید و بر حرکت رو به جلوی استان قم تاکید کرد و افزود: مدیران باید غیرت، آبرو، ناموس، امنیت، رفاه و آرامش مردم در استان را حفظ کنند و در مقابل اعمال خود پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: همه مدیران استان باید تلاش کنند در محدوده جغرافیایی فعالیت خود حق ملت را ادا کرده و کوتاه نیایند و همانطور که منتقد هستند انتقاد پذیر بوده و همانطور که مطالبه گر هستند مسوول باشند.

جلسه شورای اداری استان قم با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور، حجت الاسلام صالحی منش استاندار قم، آشتیانی و امیرآبادی نمایندگان قم در مجلس و مسوولان استانی برگزار شد.

وزیر کشور صبح امروز در سفر به استان قم پس از شرکت در صبحگاه مشترک فرماندهی انتظامی قم، در جلسه شورای تامین و جلسه شورای اداری استان شرکت کرد و به بررسی مشکلات استان قم پرداخت.

وزیر کشور همچنین با آیت الله ˈحسین وحید خراسانیˈ از مراجع تقلید دیدار و گفت و گو کرد که این دیدار بدون حضور خبرنگاران برگزار شد.

دیدار با آیت اللهˈسید هاشم حسینی بوشهریˈ مدیر حوزه های علمیه و حجت الاسلام والمسلمین ˈسید محمد سعیدیˈ تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) از جمله برنامه های سفر وزیر کشور به قم است که بدون حضور خبرنگاران انجام می شود.

569 / 553/ 605
کد N464844