تاکید عالم برجسته شیعه عربستانی بر مواضع خود

عالم برجسته,آیت الله نمر

تهران - ایرنا - آیت الله ˈنمر باقر النمرˈ عالم برجسته شیعه در عربستان در جلسه دادگاه مسؤولیت همه مطالبی را که در سخنرانی هایش مطرح کرده، برعهده گرفت و تأکید کرد که همچنان بر مواضع خود استوار است.

روزنامه عربستانی ˈمکهˈ روز دوشنبه نوشت: (آیت الله) نمر باقر النمر با برعهده گرفتن مسؤولیت همه سخنانش، دادگاه ریاض را غافلگیر کرد.

دادستان کل عربستان، در جلسه دادگاه دیروز (یک شنبه) این عالم عربستانی بخش هایی از سخنرانی های آیت الله نمر باقر النمر را پخش کرد.

ˈمحمد النمرˈ برادر این عالم عربستانی در صفحه تویتر خود نوشته که محاکمه آیت اللاه النمر به یکشنبه آینده 31 اگوست (9 شهریور) موکول شد زیرا مأمورانی که او را بازداشت کرده بودند، در دادگاه حضور نداشتند.

روزنامه سعودی ˈالریاضˈ نیز با اشاره به جزئیاتی از جلسه دادگاه آیت الله نمر نوشت: قاضی دادگاه گفت که نیروهای امنیتی قبلا در دادگاه حاضر شدند و درباره بازداشت متهم شهادت دادند و متهم حق دارد به شهادت نیروهای امنیتی اعتراض کند.

در جلسه دادگاه بخش هایی از سخنان آیت الله نمر پخش شد و قاضی از او پرسید که آیا این سخنان صحت دارد؛ او پاسخ داد همه مطالبی که در این سخنرانی ها گفته درست است و مسؤولیت همه سخنانی را که گفته می پذیرد.

همه سخنرانی ها و فیلم های آیت الله نمر به وکیل مدافع او داده شد تا در جلسه بعد به آن ها پاسخ دهد.

نیروهای امنیتی سعودی هشتم ماه ژوئیه سال 2012 با تعقیب خودروی آیت الله نمر، به طرف وی تیراندازی کرده و او را با گلوله جنگی مجروح کردند.

دادستان عربستان، در 25 مارس گذشته (پنجم فروردین 93) با مطرح کردن اتهامات دروغ مانند فتنه مذهبی، تشکیل جلسه با مجرمان فراری، ترویج کشتار شهروندان و نیروهای پلیس، تخریب مساجد در هنگام نماز جمعه و دخالت در امور سایر کشورها، خواستار صدور حکم اعدام به علت محاربه علیه نظام آن کشور برای شیخ نمر شد.

خاورم/1275
کد N464575