نعیم قاسم: اسرائیل با حمایت جهانی مردم غزه را می‌کشد

لبنان

معاون دبیرکل حزب الله لبنان ضمن درخواست از ائتلاف "14 مارس" این کشور برای بررسی دیدگاه‌های سیاسی خود در خصوص اوضاع فلسطین در نوار غزه گفت: مردم فلسطین از این جنگ پیروز بیرون می‌آیند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود در مراسم بزرگداشت شهدای لبنانی در شهر بعلبک خطاب به ائتلاف "14 مارس" گفت: شما در حال حاضر باید بگویید که چه اقدام مثبتی برای حل مشکلات لبنان اتخاذ کردید. شما همان کسانی هستید که فعالیت پارلمان را در دوره‌های مختلف متوقف کردید؟! من امیدوارم که هر چه سریعتر دیدگاه‌های سیاسی خود را به صورتی جدی بررسی کنید و گفتن اظهارات و شعارهای تحریک آمیز را متوقف کنید.

وی افزود: بر دستاوردهای خود و نه بر دستاوردهای گروه "دولت اسلامی" (داعش) تکیه کنید. در حال حاضر همگان در مقابل یک فرصت قرار دارند که باید آن را برای انجام مذاکرات و گفت‌وگو بشمارند.

قاسم خاطرنشان کرد: ما خواهان یاری تمامی گروه‌ها و آماده مذاکرات جدی در خصوص مسائل مختلف هستیم اما تحریکات شما را نمی‌پذیریم.

وی اظهار داشت: به عقیده من دست روی دست گذاشتن و منتظر ماندن برای ایجاد تغییر در سیاست‌های آمریکا و عربستان در منطقه با توجه به تحولات اوضاع عراق، سوریه و فلسطین ما را به هیچ راه حلی برای مشکلات لبنان نمی‌رساند.

وی در خصوص حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه گفت: غزه به رغم عدم توقف خشونت‌ها پیروز شده است. اسرائیلی‌ها زنان و کودکان فلسطینی را می‌کشند و خانه‌ها را ویران می‌کنند اما نمی‌توانند گروه‌های مقاومت را بکشند و وارد غزه شوند. آن‌ها با حمایت جهانی ویران می‌کنند و می‌کشند اما هیچ گاه پیروز نخواهند شد.

وی افزود: جنگ طولانی شد چرا که جهان می‌خواهد مردم و مقاومت فلسطین بهایی را بپردازند تا اسرائیل دستاوردهایی را حاصل کند. مردم فلسطین از این رنج پیروز بیرون می‌آیند و مقاومت همان طرفی است که حاکم خواهد شد.

انتهای پیام

کد N464446