امضای تفاهم نامه‌ی همکاری بین معاونت حقوقی ریاست جمهوری و مرکز تحقیقات اسلامی مجلس

طی مراسمی در دانشگاه مذاهب اسلامی در تهران تفاهمنامه‌ی همکاری میان معاونت حقوقی ریاست جمهوری و مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی امضاء شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این مراسم الهام امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهرو و آیت‌الله احمد مبلغی رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی این تفاهم نامه بین دو نهاد را امضاء و بر ضرورت فعالیت دراین زمینه تاکید کردند.

قرار است در این خصوص کارگروه‌های مشترکی برای پیگیری موضوعات مختلف میان مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و معاونت حقوقی ریاست جمهوری فعالیت خود را آغاز کند که از مهمترین موضوعات این تفاهم نامه همکاری در زمینه‌ی برگزاری همایش‌ها و نشست‌های تخصصی و مشاوره و نظرخواهی کارشناسی در حوزه‌های فقه و قانون وهمچنین تبادل و چاپ آثار مربوطه و معرفی دو جانبه فقها و حقوق‌دانان در حوزه‌های مخلتف مطالعاتی است.

لازم به ذکر است که در این مراسم این تفاهم‌نامه به صورت چند جانبه از سوی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و معاونت حقوقی ریاست جمهوری با دانشگاه مذاهب اسلامی مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش متن این تفاهم نامه به شرح زیر است:

معاونت حقوقی رئیس جمهور و مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی نظر به ضرورت برقراری ارتباط بین فقها و حقوق‌دانان بررسی تدوین پیش نویس لوایح و طرح‌ها ، نظر به نقش تبیین مبانی فقهی در تسهیل تصمیم گیری مراجع قانونگذاری و نظارتی و تضمین تداوم اجرایی قوانین، نظر به ضرورت انجام تلاش‌ها و همکاری‌های هر چه بیشتر برای تحقق اصل چهارم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و به منظور استفاده از ظرفیت‌های تخصصی و پژوهشی در چهار بند زمینه‌های همکاری، نحوه‌ی همکاری، اصلاح و مدت اعتبار تفاهم‌نامه‌ای را امضاء کردند.

انتهای پیام

کد N464428