محمود عباس شورای امنیت را غافلگیر می‌کند

فلسطين

یک منبع آگاه اعلام کرد که محمود عباس از شورای امنیت خواهد خواست تا جدول زمانی را برای عقب نشینی ارتش رژیم صهیونیستی از اراضی اشغالی سال 1967 تعیین کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت خبری عرب 48، یک منبع فلسطینی آگاه در خصوص اظهارات غافلگیرانه‌ای که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین مطرح خواهد کرد گفت: عباس از شورای امنیت خواهد خواست تا جدول زمانی را برای عقب نشینی ارتش اسرائیل از اراضی اشغالی سال 1967 تعیین کند.

این درخواست به محض پایان جنگ غزه تقدیم شورای امنیت خواهد شد و در صورتی که شورای امنیت درخواست عباس را نپذیرد وی به دادگاه کیفری بین‌المللی خواهد رفت.

این منبع گفت: پیش‌بینی می‌شود که شورای امنیت این درخواست محمود عباس را نپذیرد و احتمالا آمریکا برای رد این درخواست از حق وتو استفاده کند و در این صورت گزینه امضای معاهده رم که برای پیوستن به دادگاه کیفری بین‌المللی است، مطرح می‌شود تا از این طریق اسرائیل در دادگاه کیفری بین‌المللی مورد پیگرد قرار بگیرد.

این منبع گفت: امضای این معاهده به این معناست که اسرائیل به خاطر جنایت‌های جنگی، شهرک‌سازی‌ها و دیوار حائل مورد پیگرد قرار بگیرد.

وی گفت: پیوستن فلسطین به توافقنامه دادگاه کیفری بین‌المللی این اجازه را خواهد داد تا در خصوص تمام خشونت‌های اسرائیل در حق فلسطینی‌ها از اوایل ژوئن 2002 تحقیقاتی انجام شود.

این منبع عنوان داشت که امضای این معاهده به معنای رهایی از توافقنامه اسلو است و اصول بازی جدیدی را مطرح خواهد کرد.

پیشتر محمود عباس در مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد که ظرف هفته جاری سخنان غافلگیرانه‌ای را مطرح خواهد کرد که در خصوص مساله فلسطین است.

وی عنوان داشت که این سخنان غافلگیرانه در مورد راه حل غیرسنتی برای مساله فلسطین است.

عباس گفته بود: ما علیه اسرائیل اعلام جنگ نمی‌کنیم بلکه این راه حل سیاسی خواهد بود.

وی با پیش‌بینی اینکه آمریکا این طرح را نپذیرد، اعلام کرد که وی به همراه کشورهای عربی بر سر این راه حل اصرار خواهد ورزید حتی اگر آمریکا آن را نپذیرد.

انتهای پیام

کد N464258