ادامه اعتراض کره‌شمالی به مانور واشنگتن - سئول

کره شمالی ضمن افزایش انتقادهایش از مانور نظامی مشترک کنونی کره جنوبی و آمریکا، آن را تلاش واشنگتن برای اشغال اجباری کره جنوبی توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، کره جنوبی و آمریکا مانور جنگی مشترک دو هفته‌ای خود را موسوم به "نگهبان آزادی اولچی" از روز دوشنبه آغاز کرده‌اند تا موضع دفاع مشترک خود علیه کره شمالی را آزمایش و آن را بهبود بخشند. در این مانور حدود 50 هزار نیروی کره جنوبی و 30 هزار نیروی آمریکایی شرکت دارند.

روزنامه «رودونگ سینمون» وابسته به حزب حاکم کارگران کره شمالی نوشت: هدف آمریکا این است که شبه جزیره کره را از طریق اقدامات تحریک‌آمیز نظامی همچون مانور "نگهبان آزادی اولچی" به بزرگترین کانون بحران تبدیل کرده و به بهانه حفاظت از صلح به اشغال اجباری کره جنوبی تداوم بخشد.

این روزنامه در ادامه نوشت: برگزاری این مانور نظامی سالانه کره جنوبی نتیجه یک اقدام نسنجیده و خائنانه با هدف تحقق جاه‌طلبی‌هایش در خصوص دست درازی به کره شمالی است. آتش خشم و رگبارهای تنبیهی کره شمالی جنگ‌طلبان و دژهای آن‌ها را به خاکستر تبدیل می‌کند.

پیونگ‌یانگ اخیرا تهدیدهای شدیدی را علیه سئول و واشنگتن ابراز کرده و مدعی است که مانور نگهبان آزادی اولچی پوششی برای دست درازی و هجوم به کره شمالی است.

کره شمالی گفت: این مانور یک اقدام تحریک‌آمیز نابخشودنی است که وضعیت شبه جزیره کره را به یک بحران حساس تبدیل می‌کند و باعث ایجاد ابرهای سیاه جنگ اتمی می‌شود.

انتهای پیام

کد N464025