عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی:

مردم با اعتماد به دولت برای احقاق وعده ها به دولتمردان زمان می دهند

هفته دولت,حزب كارگزاران سازندگي

یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت:‌مردم با اعتمادی که به دولت دارند به او برای احقاق وعده زمان می دهند امید است که این دولت بتواند در مسیر عهدی که با مردم بسته است، باقی بماند.

شهر بانو امانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تبریک هفته دولت به دولتمردان اظهار کرد: یاد شهدای انقلاب همیشه در دل ما زنده است، هفته دولت بهانه ای است که شهادت دو عزیز انقلاب را تسلیت بگوییم و بدانیم که چه نخبگانی شهید شدند تا امروز این دولت و دولتمردان به مردم خدمت کنند.

وی در ادامه گفت: سال اول دولت سال استقرار است. در این سال آقای روحانی عملکرد خوبی داشته اند البته طبیعی است که چالش هایی را هم پشت سر گذاشته است. این دولت برای کاهش چالش ها می‌بایست، آماری از آنچه که در زمان تحویل دولت برایشان به ارث رسید به مردم گزارش می دادند.

این فعال سیاسی با اشاره به تشبیه دولت به قطار از ریل خارج شده توسط رئیس دولت قبل خاطر نشان کرد : قطای که از ریل خارج شده و به لبه پرتگاه رسیده را تحویل دولت یازدهم دادند. طی یک سال گذشته رئیس جمهور این قطار را روان و بی تشنج وارد مسیر حرکت کرده اند.

وی با تأکید بر آسیب استیضاح وزیر علوم بر فضای دانشگاه ها در آستانه بازگشایی دوباره گفت: در آستانه هفته دولت مجلس با استیضاح وزیر علوم که یکی از نیروهای مدبر و توانمند این دولت است او را از ادامه کارش باز داشت. جبهه پایداری و هم رزمانشان دستمزد آقای فرجی دانا را به خاطر بازگشت شور و نشاط و علم به فضای دانشگاه دادند و هفته دولت و بازگشایی دوباره دانشگاه ها بعد از تعطیلات را به ظن خود به دولت و هوادارانش تلخ کردند.

امانی همچنین افزود: اما آن‌چیزی که در حقیقت پس از این استیضاح برای مردم آشکار شد مظلومیت دولتی بود که تلاش می‌کند پیام رسان دانشجویان و دانشگاهیان باشد. آنهایی که دغدغه هایی بالاتر از تولید کاغذ دارند می دانند که آقای فرجی دانا چه کمکی به فضای علمی دانشگاه ها کردند.خدا را شاکریم که سرپرست لایقی برای برهم نخوردن آرامش دانشگاه ها انتخاب شده است.

وی با بیان این‌که ایران طی سال گذشته اعتماد جهانی را کسب کرده است، خاطر نشان کرد : دولت با حفظ منافع ملی در بخش ارتباط جهانی و اعتمادسازی خوب حرکت کرده است و به نوعی در کنترل تندروهای داخلی و خارجی موفق بوده است.

این عضو حزب کارگزاران سازندگی کنترل تورم را مهم ترین حرکت اقتصادی دولت تدبیر و امید خواند و گفت: تصمیمات کلان دولت دیر بازده است. کنترل تورم به معنای موفقیت دولت است، اما نباید فراموش کرد که کنترل تورم در این مرحله به معنای کاهش قیمت ها نیست.

وی همچنین گفت: تقریباً می توان گفت اکثر امور کشور به مجرای قانونی خود بازگشته است و مردم امیدوارند تا با زمان دادن به دولت به رئیس جمهور اجازه دهند تا به شعارها و وعده های خود وفا کند. آقای روحانی گفته اند که وعده های خود را فراموش نکرده‌اند.

انتهای پیام

کد N463834