هفته دولت فرصتی برای تجدید عهد با مردم است/قدردانی از خدمات ارزنده فرجی دانا

روحانی, هفته دولت

دکتر روحانی هفته دولت را فرصتی برای ارزیابی عملکرد نخستین سال کار دولت و تبیین برنامه‌های سال بعد دانست و از همه اعضای دولت خواست با جدیت و شتاب بیشتر، مشارکت گسترده‌تر مردم در برنامه‌ها را سامان دهند.

رییس جمهوری در جلسه روز یکشنبه هیات دولت با گرامیداشت یاد شهیدان بزرگوار دولت به وی‍ژه شهیدان رجایی و باهنر که از شخصیت‌های انقلابی، ایثارگر، مردمی، اندیشمند و صبور بودند، فیض شهادت را جزای اخلاص، پاکی و ایثار این عزیزان و خدمات ارزشمند آنان به اسلام و انقلاب و کشور در قبل و بعد از انقلاب دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این جلسه هیات دولت که مصادف با اولین روز هفته دولت است، اظهار امیدواری کرد که دولت راه و مسیر این شهدا را ادامه دهد.
رییس جمهوری در ادامه با احترام به حق قانونی مجلس، از خدمات ارزنده دکتر رضا فرجی دانا تقدیر و عملکرد وی را در ایجاد آرامش در دانشگاه‌ها و ارتقای کیفیت علمی موفق ارزیابی نمود و با تشکر از دکتر نجفی سرپرست این وزارتخانه برای قبول مسئولیت، بر پیگیری مجدانه برنامه‌های دولت به ویژه مبارزه با فساد تاکید کرد.
دکتر روحانی، مطلوب نهایی در دانشگاه‌ را تربیت افرادی عالم، دانشمند و متخلق به اخلاق اسلامی و برخوردار از هویت اسلامی – ایرانی و تاثیرگذار برای جامعه دانست.
رییس جمهوری آغاز هفته دولت را فرصتی برای تجدید عهد با اهداف و برنامه‌های دولت تدبیر و امید و تعهدات به مردم یاد و بر رعایت دقیق منشور اخلاقی دولت تاکید کرد.
دکتر روحانی همچنین هفته دولت را فرصتی برای ارزیابی عملکرد نخستین سال کار دولت و تبیین برنامه‌های سال بعد دانست و از همه اعضای دولت خواست با جدیت و شتاب بیشتر، مشارکت گسترده‌تر مردم در برنامه‌ها را سامان دهند.

در جلسه امروز رئیس کل بانک مرکزی گزارشی از بررسی آخرین وضع بدهی بخش دولتی وبانکها به بانک مرکزی، بدهی بخش دولتی به شبکه بانکی و مطالبات غیرجاری را به هیئت وزیران ارایه داد.هیئت دولت با تشکیل واحدی در وزارت امور اقتصادی ودارایی به منظور مدیریت وتقدیم بدهی های دولت موافقت کرد تا با هماهنگی بانک مرکزی ومعاونت برنامه ریزی ونظارت راهبردی رئیس جمهور به این موضوع اهتمام نمایند.

همچنین با تصویب هیئت وزیران وزارت راه وشهرسازی  مجاز است نسبت به انجام مذاکره پیش امضا ( پاراف) و امضای موقت موافقتنامه همکاری کشورهای ساحلی دریای خزر در خصوص مسائل هواشناسی- آب شناسی اقدام نموده و ظرف مدت سه سال از تاریخ ابلاغ این مصوبه اقدام و مراحل قانونی را تا تصویب نهایی پیگیری نماید.

دولت همچنین به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داد تا سقف مبالغ پانصدمیلیارد ریال و دو هزار و پانصد میلیارد ریال به ترتیب بابت رد دیون دولت به سازمان اوقاف و امور خیریه و ستاد اجرایی فرمان امام از محل منابع حاصل از واگذاری سهام،سهم الشرکه،حق بهره برداری و بهره مالکانه اقدام نماید.

تمدید مهلت تسویه پروانه های گمرکی ورود موقت از سوی هیئت وزیران از سه ماه به شش ماه از دیگر مصوبات امروز هیئت دولت بود.
کد N463591