لاریجانی : قدرت های بزرگ در باره مساله هسته ای ایران خدعه می کنند

لاریجانی,هسته ای

تهران - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که باید از همه فنون دیپلماسی برای حفظ دستاوردهای هسته ای استفاده بکنیم گفت: قدرت های بزرگ به خوبی می دانند ایران به دنبال سلاح هسته ای نیست ، اما خدعه و فریبکاری می کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا ، علی لاریجانی در همایش آیینه داران آفتاب که در مجموعه فرهنگی رفاه برگزار شد با اشاره به خصوصیات و ویژگی های مشترک شهیدان رجایی ، باهنر ، اندرزگو ، لاجوردی و حاج مهدی عراقی ، اظهار داشت: نکته مشترک این افراد این بود که اینها قصد خدمت به مردم داشتند و منتی هم بر مردم نمی گذاشتند و وقتی شهید رجایی می گفت من خادم ملتم این یک مکتب مدیریتی ایجاد می کند که انسان در هر جا خود را خادم ملت بداند.

لاریجانی با بیان این که زمانی که خدمتی به مردم ارایه می کنیم باید تواضع ایجاد کند و نه احساس غرور ، اضافه کرد: خیلی از افراد وقتی به قدرت می رسند و احساس می کنند خیلی کارکرده اند باید به مردم منت بگذارند، در حالی که یقین دارم شهید لاجوردی زمانی که خدمت می کرد هیچ فرق بارزی با دیگران نداشت.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تشریح شرایط کشور بابیان اینکه آیا وضع مان بهتر از گذشته شده و نیازی به این سنت های فکری نداریم گفت: امروز میدان مبارزه گسترده تر و پیچیده تر از گذشته است، چه در مساله هسته ای و چه در اوضاع منطقه ای مصاف پیچیده ای داریم.

وی خاطرنشان کرد: مصاف هسته ای خیلی انرژی بر است و چیز ساده ای نیست و دستاوردهایی که ملت کسب کرده باید حفظ شود. همه قدرت های بزرگ جمع شده اند که این را بگیرند و ما باید استقامت کنیم و از فنون دیپبلماسی استفاده کنیم تا با هزینه کمتر آن را نگه داریم.

رییس مجلس ادامه داد: قدرت های بزرگ هر روز که از خواب بیدار می شوند بر علیه ایران فریادی می زنند که البته خدعه و فریب کاری می کنند ، البته به خوبی می دانند که ما به دنبال سلاح هسته ای نیستیم ، اما فضایی می سازند و آن را تبدیل به ماجرا می کنند.

رییس مجلس ادامه داد: تمام رسانه ها و رجال سیاسی دنیا مرتب تکرار می کنند که ایران دنبال سلاح هسته ای است ، اما بعضی وقت ها افرادی هستند که حق مطلب را می رسانند.

وی با اشاره به اظهارات برژینسکی مشاور اسبق امنیت ملی آمریکا مبنی بر بی اساس بودن ادعاهای آمریکا درخصوص تلاش ایران برای کسب سلاح هسته ای گفت که براساس اظهارات وی ایران کشوری با هویت و معتبر است که دولت مستحکمی دارد و اسراییل تنها رژیمی است که به صورت انحصاری دارای سلاح هسته ای است و ارتش این رژیم بین 100 تا 200 بمب هسته ای دارد که این برای قتل عام کافی است ، بنابر این پرداختن به موضوع ساخت بمب اتم توسط ایران مصداق حقه بازی است و این حرف برژینسکی است.

وی با اشاره به فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر حرام بودن استفاده از سلاح هسته ای گفت:آنها خودشان هم می دانند که فتوا مهم است و تغییر نمی کند،زمانی دبیرکل سازمان ملل به ایران آمده بود و می گفت آیا می توانید فتوای رهبری را در مجلس تصویب کنید و من به او گفتم ممکن است امروز مجلس قانونی وضع کند و فردا آن را تغییر دهد اما فتوای رهبری را نمی توان عوض کرد.

وی با بیان این که آنها می دانند ایران دنبال سلاح هسته ای نیست گفت: گزارش جامعه اطلاعاتی آمریکا هم گفته است که ایران سلاح هسته ای ندارد ، اما حرف آنها این است که شما الهام بخش و تاثیر گذار هستید و با کسب قدرت فناوری صلح آمیز هسته ای در معادلات تغییر ایجاد می کنید و مهمترین مساله آنها این است که با این فناوری تراز ایران در منطقه عوض می شود و بنابر این این مصاف کوچکی نیست و نیازمند مجاهدت ، اخلاص ، دقت نظر و خدمت گذاری است.

ادامه دارد...

سیام (3) **2021**1540**1856
کد N463401