آزادی گروگان آلمانی داعش

یک نشریه آلمانی امروز (یکشنبه) گزارش داد یک مرد آلمانی که حدود یک سال در اسارت شبه‌نظامیان داعش در سوریه قرار داشته در ماه ژوئن به دنبال توافق دولت آلمان با این گروه شبه‌نظامی آزاد شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، نشریه آلمانی "ولت آم زونتاگ" به نقل از منابع امنیتی گزارش داد: افراط‌گران داعش که چندی پیش ویدئوی سر بریدن یک خبرنگار آمریکایی را منتشر کردند به منظور آزادی این گروگان آلمانی باج دریافت کرده‌اند اما ماهیت این معامله مشخص نیست.

وزارت امور خارجه آلمان از اظهارنظر درباره این گزارش خودداری کرده است.

این روزنامه آلمانی همچنین در گزارش خود نوشت مرد 27 ساله‌ای متعلق به ایالت شرقی برندن‌برگ آلمان در سال 2013 در جریان سفر به سوریه توسط شبه‌نظامیان داعش ربوده شد.

این گزارش تصریح کرد که خانواده این فرد اوایل سال جاری میلادی ایمیلی دریافت کردند که در آن یک فایل ویدئویی نشان می‌داد که وی زنده است و افراط‌گران بابت آزادی وی باج می‌خواستند. این ویدئو همچنین اعدام یک گروگان‌ دیگر را که این آلمانی شاهدش بود، نشان می‌دهد.

پس از برگزاری مذاکراتی برای آزادی این فرد که در این گزارش شناسایی نشده، مقامات آلمان توانستند در ماه ژوئن وی را آزاد کنند.

به گفته این روزنامه در ازای آزادی وی چیزی داده شده است اما جزئیات آن مشخص نیست.

این روزنامه افزود: وزارت امور خارجه آلمان پرداخت هرگونه وجه به هر شکلی را رد کرده است.

انتهای پیام

کد N463351