اعلام آمادگی مجمع نمایندگان ادوار مجلس برای اعلام نظر جهت بررسی دو طرح

مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی در نامه ای برای اعلام نظر جهت بررسی دو طرح " جرم سیاسی " و " فعالیت احزاب " اعلام آمادگی کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در نامه اعلام آمادگی مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی که خطاب به رییس جمهور نوشته شده آمده است:

رئیس جمهور محترم

با سلام و احترام

چنانچه استحضار دارید، اخیراً‌ بررسی دو طرح " جرم سیاسی " و " فعالیت احزاب " در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است. طرح های ارائه شده مذکور محدود کننده آزادی های مصرح در قانون اساسی و حقوق شهروندی است. با عنایت به اینکه در اصل 113 قانون اساسی، مسئولیت اجرای آن قانون از جمله اصول مربوط به حقوق ملت بر عهده حضرتعالی نهاده شده و همچنین با توجه به اینکه همواره حفظ و حمایت ازحقوق شهروندی را وجهه همت خود قرار داده اید. ضروری است که موضوعات یاد شده که با حقوق شهروندی و آزادیهای عمومی ارتباط نا گسستنی دارد، با حساسیت و دقت نظر افزون تری مورد توجه قرار گیرد.لذا پیشنهاد می گردد با تعامل با مجلس محترم شورای اسلامی طرح هایی مذکور با کارشناسی دقیق و با همکاری قوه قضاییه به صورت لایحه به مجلس شورای اسلامی ارائه گردد، در این رابطه حقوقدانان و کارشناسان عضو مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی، آمادگی خود را جهت ارائه پیشنهادات بنیادی و اصلاحی اعلام می دارند که در صورت نیاز مراتب فوق تهیه و تقدیم خواهد شد. توفیق شما را از خداوند بزرگ خواهانیم.

مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی

انتهای پیام

کد N463331