بذرپاش: کشورداری امری آسان نیست

تذکر

تهران - ایرنا - نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تبریک هفته دولت به دولتمردان گفت: کشورداری امری آسان نیست و مشکلات نیز کم نیست اما باید ظرف ها را بزرگتر و سعه صدر را بیشتر کنیم؛ در غیر این صورت با کم صبری و کم طاقتی این بار به سرمنزل مقصود نخواهد رسید.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «مهرداد بذرپاش» طی تذکری شفاهی که در پایان جلسه علنی روز یکشنبه مجلس ایراد کرد با اشاره به آغاز هفته دولت و ابراز امیدواری نسبت به این که مانند رجایی پرکار و مخلص و مانند باهنر حلیم و بردبار باشیم گفت: دو ویژگی که این روزها باید بیشتر از دولت مطالبه کرد پرکاری و تحرک و حلم و بردباری در مقابل منتقدان و مشکلات است.

عضو جبهه پایداری خاطرنشان کرد: در تریبون های رسمی سخن به تمکین به حرف های مردم می رانیم و در عمل، اقدام و خلاف آنچه بر زبان آورده ایم انجام می دهیم.

وی با مخاطب قراردادن نمایندگان ادامه داد : من از همکارانم در مجلس می خواهم که دقت کنید، عده ای سعی می کنند اختلافات را به داخل مجلس بیاورند و مجلس را به عناوین مختلف متهم کنند. مجلس برآیند نظرات مختلف کشور است و این نمایندگان هم با رای مردم انتخاب شده اند.

وی افزود: طبق نظر امام (ره) مجلس عصاره فضایل ملت است و هماهنگونه که رییس جمهوری از مردم رای می گیرد نمایندگان هم از مردم رای گرفته و امیدوارم که با مجلس با صدای درشت سخن نگوییم بلکه آرام و متین حرف بزنیم چرا که مجلس ضعیف، انتهایش دیکتاتوری است.

عضو هیات رییسه مجلس تصریح کرد: دولت در کنار 30 تا 40 روزنامه حامی، ده ها سایت و خبرگزاری و چندین شبکه ماهواره ای از سیاست هایش دفاع جانانه می کند. در صدا و سیما هم به صورت مونولوگ در حال برقراری ارتباط با جامعه است آن وقت با مظلوم نمایی های غیرقابل باور می گوید دولت رسانه ندارد و نمی تواند از خود دفاع کند.

وی گفت: تذکر ما به صدا و سیما است که چرا وقتی برای حضور منتقدان در برنامه ها داده نمی شود و فقط تریبون یک طرفه در دست دولت است و هر شب چند وزیر در برنامه های مختلف و تحت عناوین متفاوت حضور می یابند که این خوب است اما کافی نیست. این پیکره وقتی زیبا می شود که منتقدان هم نظر دهند و این سخنان یک طرفه نباشد. پیروزی در میدان یک طرفه پیروزی نیست.

احمد علی مقیمی نماینده بهشهر و نکا در تذکری خواستار تسهیل در پرداخت اعتبارات به سیل زدگان استان گلستان شد.

منصور آرامی نماینده بندرعباس نیز از وزیر نیرو خواست تا به مشکل آب استان هرمزگان توجه کند.

عمران محمدعلی نماینده ایلام نیز با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و گروهک های وابسته به استکبار در عراق گفت: مطمئن باشید با اتحاد مردم شیعه و سنی، عراق مشکلات خود را پشت سر خواهد گذاشت.

وی از وزیر کشور خواست تا از تمامی ظرفیت های موجود در کشور در عزل و نصب ها استفاده کند.

مهناز بهمنی نماینده مردم سراب در مجلس نیز در تذکراتی جداگانه به وزرای نیرو، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش خواهان رسیدگی آنها به مشکلات حوزه انتخابی خود شد.

عیسی امامی نماینده گرگان نیز از رییس جمهور خواست تا به مساله آتش گرفتن و سوختن جنگل گلستان رسیدگی کند و پیشنهاد کرد که پایگاه آتشنشانی با تجهیزات و بالگرد در این منطقه راه اندازی شود.

سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی نماینده جاسک نیز از وزیر نیرو خواست که به مشکل آب حوزه انتخابیه وی توجه شود.

سیام**9103**9132 **1449
کد N463120