لندن قاتل خبرنگار آمریکایی را شناسایی کرد/ هاموند: کشتن فولی خیانت به انگلیس بود

چند روز پس از انتشار فیلم سربریدن خبرنگار آمریکایی توسط داعش در عراق آژانس های اطلاعاتی انگلیس قاتل وی را که یک انگلیسی است شناسایی کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری هند، پس از تحقیقات گسترده برای یافتن جزئیات مربوط به کسی که در فیلم داعش اقدام به بریدن سر جیمز فولی، خبرنگار آمریکایی می‌کند،‌ آژانس‌های جاسوسی انگلیس – MI5 و MI6 – "جان جهادی" را به عنوان عامل اصلی قتل این خبرنگار شناسایی کردند.

در حالی که جزئیات این قاتل علنی نشده، اما گزارش‌ها حاکی از آن است که عبدالماجد عبدالباری، 23 ساله مظنون اصلی است که اخیراً تصویری از خودش را در حالیکه یک سر بریده شده در دست دارد، در توییتر منتشر کرده است.

این مرد یک منزل به ارزش یک میلیون پوند در غرب لندن دارد.

روزنامه گاردین در گزارشی نوشته که این مرد یکی از اعضای گروه افراطی انگلیسی معروف به "The Beatles" است.

دولت انگلیس با انتشار این خبر که عامل قتل این خبرنگار یک شهروند بریتانیایی است به شدت شگفت‌زده شده و به سربازان انگلیسی دستور داده تا با تجهیزات کامل و دقیق در داخل سوریه و عراق دست به عملیات زده و این مرد را دستگیر کنند.

فیلیپ هاموند، وزیر امور خارجه انگلیس نیز در مطلبی در روزنامه ساندی‌تایمز نوشت، دولت لندن در حال سرمایه‌گذاری بر روی منابع حساس و مهم به منظور مقابله با یک ایدئولوژی وحشیانه است. تهدید ناشی از درگیری‌های عراق و سوریه می‌تواند یک نسل به طول بینجامد.

وی در ادامه تاکید کرده است: بسیار هولناک است که می‌فهمیمی عامل چنین اقدام شنیعی در انگلیس بزرگ شده است. این یک خیانت کامل به کشور است، به ارزش‌های ما و هر آنچه که مردم انگلیس برای آن ایستاده‌اند.

بنابر گزارش‌ها،‌بیش از 500 شهروند انگلیسی در چند سال گذشته با پیوستن به شبه نظامیان به عراق و سوریه رفته‌اند.

هاموند نوشته است: دولت لندن به پیشمرگ‌های کرد عراق از طریق ارسال تجهیزات هوایی نظامی کمک کرده است و به زودی تسلیحاتی را به دست کردها می‌رساند که می‌دانند چگونه باید با آن‌ها کار کنند.

دولت لندن نیز اعلام کرده که سر سیون مایال، مشاور ارشد نظامی ارتش انگلیس را به زودی به خاورمیانه اعزام می‌کند و این فرد فرستاده امنیتی انگلیس به منطقه کردستان عراق خواهد بود.

انتهای پیام

کد N462884