کارشناس صهیونیست:

جنبش های حماس و جهاد اسلامی ضربه های سختی به اسراییل وارد کرده اند

حماس

تهران-ایرنا- خبرنگار حوزه نظامی روزنامه ˈیدیعوت آحرونوتˈ در گزارشی در خصوص تجاوز نظامی اخیر (رژیم صهیونیستی) به نوار غزه گفت: کاری که حماس و مقاومت اسلامی با اسراییل کرده است، ارتش سه کشور عربی در زمان جنگ های گذشته نکرده و تا این اندازه به آن خسارت وارد ننموده است.

به گزارش پایگاه خبری ˈفلسطین الیومˈ، ˈبن یشایˈ خبرنگار یدیعوت آحرونوت در مصاحبه با رادیو عبری زبان ˈریشت بیتˈ گفت: حماس و جهاد اسلامی با اسراییل کاری کردند که ارتش سه کشور مصر، اردن و سوریه طی جنگ های خود با اسراییل نکردند.

وی افزود: اسراییل در جنگ های پیشین خود دچار فرسایش نشد زیرا در آن زمان جنگ در خطوط مقدم در جریان بود اما گروه های مقاومت اخیرا به موفقیت بزرگی دست یافتند و توانستند جنگ را به عمق و داخل اسراییل(سرزمین های اشغالی) بکشانند.

بن یشای خاطر نشان کرد: در زمان جنگ این رژیم با مصر هیچ فرد اسراییلی (صهیونیست) خانه خود را ترک نکرد اما در جنگ غزه هزاران اسراییلی (صهیونیست) به دلیل شدت آتش مقاومت، ناچار به ترک خانه های خود شدند و ارتش اسراییل نیز هنوز نتوانسته است مانع پرتاب راکت نیروهای مقاومت فلسطین شود.

بن یشای ادامه داد: جنگ کنونی نیاز به بررسی و مطالعه دقیق نظامی و سیاسی به دور از تهدیدهای سران اسراییل دارد.

گفتنی است که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی صبح امروز و در پی پاسخ کوبنده نیروهای مقاومت به تجاوزهای رژیم صهونیستی، خواستار تخلیه بخش های جنوبی فلسطین اشغالی شد.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرده که بر اثر تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به نوارغزه ، تاکنون دو هزار و 105 فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از 10 هزار و 640 تن دیگر نیز زخمی شده اند.

خاورم **2041**1275
کد N462672