واکنش حماس به ادعاهای نتانیاهو در تماس تلفنی با بان کی مون

حماس

بنیامین نتانیاهو بار دیگر مدعی شد که حماس مسئول تشدید شرایط است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در تماس تلفنی با بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل جنبش حماس را با گروه تروریستی دولت اسلامی (داعش)، مقایسه کرد و مدعی شد که حماس مسئول تشدید شرایط است.

وی با بیان اینکه در شرایطی که اسرائیل به آتش‌بس‌ها متعهد بوده است اما حماس 11 بار آتش‌بس را نقض کرده است، مدعی شد که حماس یک سازمان تروریستی است که از عمد غیرنظامیان اسرائیلی را می‌کشد.

نتانیاهو ادعا کرد: حماس دست به جنایت‌های جنگی علیه شهروندان اسرائیل و همچنین علیه غیرنظامیان در نوار غزه می‌زند.

وی با بیان اینکه حماس به سمت گذرگاهی راکت شلیک می‌کند که رژیم صهیونیستی از طریق آن اجازه ورود مواد غذایی و کمک‌ها به مردم نوار غزه را می‌دهد، مدعی شد: حماس همان داعش و داعش همان حماس است.

در مقابل جنبش حماس اعلام کرد این تماس تلفنی نتانیاهو به بان کی مون نشان‌دهنده این است که تا چه حد رهبران صهیونیستی نسبت به پیگرد بین‌المللی در مورد اقدام‌شان دچار دستپاچگی شدند.

جنبش حماس با یادآوری این مسئله که گروه‌های فلسطینی به توافقی در خصوص ارجاع پرونده جنایت‌های رژیم صهیونیستی به دادگاه کیفری دست یافته‌اند، اعلام کرد که این تماس و همچنین دیگر ادعاها واقعیت جنایت‌های جنگی و جنایت علیه بشریت توسط رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه را تغییر نمی‌دهد.

"سامی ابوزهری"،‌ سخنگوی جنبش حماس در بیانیه‌ای تاکید کرد: ما از هر تلاش واقعی که ضامن تحقق خواسته‌های فلسطینی‌ها باشد حمایت می‌کنیم. ما هر پیشنهادی که به حماس ارائه شود مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مصر روز گذشته از طرف‌های ذی‌ربط خواست تا به درگیری‌ها در نوار غزه پایان داده و مذاکرات را از سر بگیرند.

این در حالی است که نتانیاهو از تمامی شهرک‌نشین‌های ساکن جنوب اراضی اشغالی خواسته منازل خود را تخلیه کنند.

وی تصریح کرد: جنگ علیه غزه احتمالا زمان بر است تا به اهداف‌مان برسیم و هر مکانی هدف ارتش خواهد بود.

انتهای پیام

کد N462580