جلالی: لاریجانی شخصیتی معتدل و قانونگرا است

لاریجانی,کاظم جلالی

تهران- ایرنا- رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، «علی لاریجانی» را شخصیتی معتدل و قانونگرا توصیف کرد و گفت: برخورد امروز برخی نمایندگان با رییس مجلس سخیفانه بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «کاظم جلالی» در جمع خبرنگاران درمورد رفتار برخی نمایندگان در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس اظهارداشت: هتاکی و بی حرمتی در هیچ جایی دارای جایگاه نیست و ادب، متانت و اخلاق است که می تواند کارساز باشد.

وی ادامه داد: علی لاریجانی شخصیتی معتدل و قانونگرا است و صبح امروز تفسیر وی از آیین نامه داخلی این بود که کمیسیون فرهنگی باید افرادی را که ثبت نام می کند به مجلس معرفی کند و کمیسیون می تواند نظر خود را در مورد افراد خاصی بیان کند.

نماینده مردم شاهرود در مجلس یادآور شد: مجلس را نمی توان از حقوق خود برای انتخاب افراد محروم کرد.

جلالی همچنین گفت: رییس مجلس را در بحث و اختلافی دیکتاتور نمی نامند، در مجلس کسی نمی تواند دیکتاتوری کند چون همه نمایندگان از حقوق مساوی برخوردارند.

رییس فراکسیون رهروان ولایت مجلس افزود: این نوع برخورد با لاریجانی برخوردی سخیفانه بود و در شان همکاران نیست که نسبت به رییس مجلس که برگزیده مجلس است رفتار نادرست و ناشایست داشته باشند.

موضوع انتخاب نماینده مجلس در هیات نظارت بر مطبوعات امروز باردیگر بحث برانگیز شد و جمعی از نمایندگان با اعتراض به رفتار لاریجانی در رای گیری استمزاجی نسبت به نظر کمیسیون فرهنگی فریاد زدند که که این کار دیکتاتوری است.

این خبر در حال تکمیل است

سیام(3)**9121**ل.الف.ی**1336
کد N462575