بیرانوند: دادگاه‌های رسیدگی به مفاسد اقتصادی علنی برگزار شود

سیاسی

نماینده مردم بروجرد در مجلس با دفاع از رای مجلس به استیضاح وزیر علوم، گفت که قصد نمایندگان از استیضاح و سوال پیراستن دولت از آن چیزی است که برای دولت‌ها حاشیه‌ساز و برای ملت خسارت‌بار است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بهرام بیرانوند در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت هفته دولت و سالروز شهادت رجایی و باهنر، اظهار کرد: رجایی و باهنر جان بر سر پیمان آزادی، استقلال و اسلامیت نظام نهادند که تا ابد بر آن هم‌قسم خواهیم ماند.

وی افزود: آمریکا پس از شکست اولیه نقشه خاورمیانه و غرب آسیا با استفاده از ابزار جنگی و سیاسی در پی ایجاد ناامنی و کشتار مسلمانان منطقه و کاشتن بذر کینه‌های مذهبی است که هوشیاری مسلمانان اعم از شیعه و سنی می‌تواند این نقشه را ناکام گذاشته و ماشین جنگی مزدوران دست‌پرورده آمریکا (داعش) را متوقف کند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس ادامه داد: کسالت، تنبلی و احیانا واهمه سم مهلکی است که مانع جهاد در برابر استکبار می‌شود و در مقابل رفتار جهادی مانع از اشرافی‌گری و زندگی مسرفانه است و آنهایی که از جهاد در راه خدا و منافع ملت طفره می‌روند به دنبال ارتزاق اشرافی از جیب فقرای جامعه هستند.

این نماینده اصولگرای مجلس با تاکید بر لزوم تقویت ساخت درونی نظام و کسب قدرت، خاطرنشان کرد: هم قدرت نظامی و هم قدرت اقتصادی باید تقویت شود زیرا اگر قدرتمند و توانمند نباشیم مورد تاخ و تاز واقع می‌شویم و زور خواهیم شنید.

بیرانوند با تاکید بر لزوم دفاع نمایندگان از منافع و مصالح جامعه، افزود: قصد نمایندگان از استیضاح و سوال پیراستن دولت از آن چیزی است که برای دولت‌ها حاشیه‌ساز و برای ملت خسارت‌بار است، ملتی که کودتا و فتنه 88 را هیچگاه از یاد نمی‌برد چگونه به فتنه‌گران مجال توطئه بدهد؟ کجای دنیا به کودتاگران علیه منافع ملت جایزه می‌دهند؟

وی یادآور شد: برای رییس‌جمهور زیبنده‌تر است که بر سیاق سخنرانی خود در اردبیل بر انجام وظیفه مجلس و هماهنگی قوا تاکید کند البته آنچه که در آن خللی ایجاد نخواهد شد اسلام‌خواهی و صف واحد ملت انقلابی است که پرچمدار عقلانیت و انقلابی‌گری است، ملت هم قطعا پشت تئوری‌های ذلت‌بار و تفرقه‌انگیز متوقف نخواهد شد و اگر مدیری در مسیر منافع ملت و منطبق بر جهان‌بینی انقلابی رفتار کند همراه ملت خواهد بود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس با تاکید بر لزوم علنی شدن محاکمات در حوزه مفاسد اقتصادی برای تاثیر در پیشگیری از وقوع این مفاسد، گفت: پرونده اخیر که اتفاقا از حیث اتهامات مفصل است هم به پرونده‌های بزرگ نفتی خسارت‌بار، هم به فتنه 88 و هم به فروش و سوء استفاده از اطلاعات مرتبط است لذا باید علنی شود تا مردم یقین کنند برای دستگاه قضا آقازاده و غیرآقازاده فرقی ندارد و ببینند که نظام هزینه زندگی اشرافی قانون‌شکن را نخواهد داد.

وی بر لزوم توجه بیشتر به مناطق ویژه اقتصادی و شهرک های صنعتی تاکید کرد و خواستار بهره‌برداری هر چه سریعتر بیمارستان آیت‌الله بروجردی و تصفیه‌خانه فاضلاب بروجرد شد.

انتهای پیام

کد N462365