قطر: از داعش حمایت نمی‌کنیم

سیاسی

وزیر خارجه قطر با بیان اینکه دوحه از گروه‌های تندرو از جمله داعش به هیچ‌وجه حمایت نمی‌کند، گفت: دیدگاه گروه‌های تندرو نسبت به منطقه با دیدگاه دوحه همخوانی ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز عراق، خالد عطیه، وزیر خارجه قطر در بیانیه‌ای اعلام کرد که دوحه به هیچ‌وجه از گروه‌های تندرو از جمله دولت اسلامی (داعش) پشتیبانی نمی‌کند و قطر با اندیشه‌ها و روش خشونت‌آمیز آن‌ها مخالف است.

وی با بیان اینکه دیدگاه گروه‌های تندرو نسبت به منطقه با دیدگاه قطر همخوانی ندارد و دوحه به هیچ‌وجه از این افراد پشتیبانی نخواهد کرد، افزود که اظهارات اخیر مبنی بر اینکه دوحه از گروه‌های تندرو حمایت می‌کند سخنانی "غیردقیق" است.

رئیس دستگاه دیپلماسی قطر با بیان اینکه کشورش تمام تلاش خود را برای برقراری ثبات و عدالت در منطقه انجام می‌دهد، خواهان اقدامات گروهی برای پایان دادن به خشونت در عراق و سوریه شد.

وی همچنین دولت عراق را به برقراری امنیت برای غیرنظامیان ترغیب کرده و تعهد داد که کشورش به حمایت‌های بشردوستانه برای مردم عراق ادامه دهد.

خالد عطیه گفت: کشتار غیرنظامیان بی‌گناه و اخراج اجباری صدها هزار تن، موجودیت امر و صلح و امنیت تمام منطقه را تهدید می‌کند.

وی اذعان کرد که قطر همچون بسیاری از کشورهای دیگر در خاورمیانه و جامعه بین‌الملل از مخالفان سوری حمایت و پشتیبانی می‌کند اما از داعش یا هیچ گروه تندرو دیگری حمایت مالی به عمل نمی‌آورد.

دیپلمات‌ها و منابع مخالف سوری می‌گویند که قطر از مخالفانی که نسبتاً میانه‌رو هستند حمایت به عمل می‌آورد اما از گروه‌های تندرویی که درصدد تشکیل "دولت اسلامی" هستند نیز حمایت می‌کند.

انتهای پیام

کد N462296