آغاز رزمایش سالانه ژاپن با شرکت نیروهای سه گانه این کشور

رزمایش

تهران-ایرنا- ژاپن روز یکشنبه از آغاز رزمایش سالانه نیروهای ویژه دفاعی این کشور با شرکت سه نیروی زمینی، دریایی و هوایی آن خبرداد.

به گزارش خبرگزاری کیودو، در این رزمایش که در منطقه ˈگوتبماˈ در استان ˈشیزوکاˈ ژاپن درنزدیکی کوه ˈفوجیˈ برگزار می شود، عملیات نمادین بازپس گیری جزایر دورافتاده از دست نیروهای دشمن نمایش داده شده و طی آن از 44 تن مهمات واقعی به ارزش حدودا 350 میلیون ین استفاده می شود.

براساس این گزارش، در رزمایش مذکور که در بحبوجه تنشهای فزاینده با چین برسر مالکیت جزایر مورد مناقشه در آبهای دریای چین جنوبی و در منطقه رزمایشی ˈنیروهای زمینی شرق فوجیˈ در دامنه بلندترین کوه ژاپن برگزار می شود، از آتش توپخانه و شلیک موشکهای هدایت شونده ضد تانک نیز استفاده خواهد شد.

جزایر بدون سکنه اما راهبردی ˈدیائویاˈ در دریای چین شرقی که ژاپن آنها را ˈسنکاکوˈ می نامد، سالهاست محل مناقشه دو کشور همسایه شده است. این جزایر سرشار از منابع سوخت فسیلی و ماهیگیری است.

ژاپن از سال 1895 میلادی که این جزایر را تصرف کرده، مدعی مالکیت آنهاست و چین نیز از سال 1783 میلادی این جزایر را جزو قلمرو خود می داند.

گزارشهای رسیده از ژاپن حاکی از آن است که ˈایتسونوری اونودراˈ وزیردفاع این کشور نیز به همراه شماری از اعضای دولت بر این رزمایش سالانه که از سال 1961 میلادی در این کشور برگزار می شود، نظارت خواهد داشت.

آساق 1450**1577
کد N462098