روزنامه لبنانی: عناصر مسلح باردیگر به شهرک عرسال تجاوز کردند

داعش,النهار

بیروت – ایرنا – روزنامه لبنانی « النهار» گزارش داد که « گروهی از عناصر مسلح باردیگر به شهرک عرسال لبنان تجاوز و مبادرت به جست وجوی خانه های مردم این شهرک کردند».

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، النهار با اشاره به اینکه پرونده نیروهای نظامی و امنیتی ربوده شده توسط گروه های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره به بن بست رسیده است، هشدار داد که با تجاوز دیروز عناصر مسلح به شهرک عرسال خطر ربوده شدن شهروندان لبنانی همچنان وجود دارد.

این روزنامه لبنانی خاطرنشان کرد: عناصر مسلح ، برخی از اهالی عرسال را به همکاری و کمک به ارتش و نیروهای امنیتی لبنان متهم و آنها را به اعدام تهدید کرده اند.

النهار با اشاره به وسعت منطقه مرزی سوریه و لبنان بویژه بلندی های مشرف بر شهرک عرسال و حضور پراکنده گروه های تروریستی تکفیری در این منطقه، تاکید کرد که ارتش لبنان به تنهایی قادر به کنترل منطقه و راه های منتهی به شهرک عرسال نیست و تحرکات این گروه ها به سهولت صورت می گیرد.

گروه های تروریستی تکفیری بویژه داعش و جبهه النصره یازدهم مرداد ماه به شهرک عرسال لبنان نزدیک مرزهای سوریه و پایگاه های ارتش و نیروهای امنیتی مستقر در این منطقه حمله و شهرک عرسال را برای حدود 5 روز اشغال کردند و سرانجام مجبور به عقب نشینی شدند.

در جریان این حمله تردید آمیز تعدادی از مردم عادی و نیروهای نظامی لبنان و همچنین عناصر تکفیری تروریست کشته و زخمی شدند و تروریست ها حدود 42 نیروی نظامی و امنیتی لبنان را ربودند.

با وساطت سئوال برانگیز هیات علمای مسلمان لبنان متشکل از شیوخ سلفی که برخی اعضای آن گفته می شود با سرکردگان جبهه النصره ارتباط دارند، حدود 6 نیروی نظامی و امنیتی ربوده شده آزاد و بقیه همچنان دراختیار گروه های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره هستند.

خاورم ** 1324
کد N462025