رسیدگی عادی طرح ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی

در مجلس شورای اسلامی پس از دو مرحله رای گیری درخصوص بررسی دوفوریتی و یک فوریتی طرح ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی و حذف ماده 4 قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نمایندگان مجلس به رسیدگی عادی این طرح رای دادند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، 60 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست دوفوریت برای رسیدگی طرح ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی و حذف ماده 4 قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را مطرح کردند که نمایندگان مجلس پس از بحث و بررسی پیرامون این طرح در نهایت رسیدگی فوری به این طرح را ضروری ندانسته و رای به رسیدگی عادی آن دادند.

براساس سلایق طراحان این طرح ترکیب شورای عالی مجازی بسیار جامع تر از شورای عالی فناوری اطلاعات است. به عبارتی همه اعضای شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی حضور دارند. ریاست هر دو شورا با رییس جمهور است، هر دو شورا دارای همپوشانی کامل و امکان اتخاذ تصمیم ضد و نقیض، حتمی است، حذف شورای عالی فناوری اطلاعات هیچ خللی ایجاد نمی‌کند بلکه سراسر حکم است و از موازی کاری جلوگیری می‌کند و جایگاه شورای عالی فضای مجازی بالاتر از شورای عالی فناوری اطلاعات است.

در رای گیری دوفوریتی این طرح از 225 نماینده حاضر در مجلس ، 94 رای موافق، 94 رای مخالف و 9 رای ممتنع داده شد. پس از رد این درخواست رسیدگی یک فوریتی درخواست شد که از 227 نماینده حاضر در جلسه 110 رای موافق،‌70 رای مخالف و 7رای ممتنع داده شد. بدین ترتیب مجلس شورای اسلامی رسیدگی فوریتی به طرح را رد کرد.

اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می‌شود.

انتهای پیام

کد N461811