بایدن: بدون سربازان آمریکا در عراق نیز می‌توان داعش را شکست داد

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: داعش که هم‌اکنون در شمال عراق فعالیتهای گسترده‌ای دارد، بدون حضور سربازان آمریکایی در منطقه هم شکست می‌خورد.

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: داعش که هم‌اکنون در شمال عراق فعالیتهای گسترده‌ای دارد، بدون حضور سربازان آمریکایی در منطقه هم شکست می‌خورد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، این اظهارنظرها از جانب جو بایدن، معاون باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از آن مطرح شد که دولت واشنگتن مذاکره‌ای را درباره مداخله موثرتر در سوریه از جمله حملات هوایی علیه مواضع داعش آغاز کرده است.

بایدن در یک مقاله‌ای در روزنامه واشنگتن‌پست نوشت: داعش در شرف مواجهه با شکست‌ است. همان‌طور که درباره سد موصل شاهد بودیم، زمانیکه نیروهای داعش شکست خوردند و نیروهای محلی بدون کمک ارتش آمریکا از عهده این کار برآمدند. نیروهای عراقی و کرد در یک اقدام مشترک موفق شدند سد موصل را پس بگیرند و این یک عملیات مشترک در نوع خود است.

بایدن در ادامه نوشت: همان‌طور که عراقی‌ها روز به روز در حال پیشروی در مناطق تحت کنترل داعش هستند، ما حمایت‌های خود را برای عراقی‌ها در مقابله با این گروه تروریستی افزایش می‌دهیم. از جامعه بین‌الملل هم می‌خواهیم تا به کانادا، استرالیا و متحدان اروپایی ما در انجام این امر خطیر بپیوندند. این نبردی در عراق با کمک آمریکا و جهان است که می‌تواند و باید به پیروزی برسد. همگی ما خواهان قدرتمند ساختن میانه‌روها در عراق برای جلوگیری از ریشه‌ دواندن یک کشور تروریست در قلب خاورمیانه هستیم.

معاون باراک اوباما یک بار دیگر خواستار تشکیل یک دولت متحد در عراق شد و نوشت: اگر عراق چنین کاری را انجام ندهد، هیچ نیرو یا مداخله‌ خارجی نمی‌تواند با داعش و اقدامات این گروه تروریستی مقابله کند. به همین دلیل است که تشکیل یک دولت متحد در عراق بسیار اهمیت دارد. تهدید داعش تنها به عراق منتهی نمی‌شود. برای مقابله با این گروه باید به حمایت‌های خود از شرکایمان در اردن، لبنان، مخالفان سوری و سایرین ادامه دهیم. ما به رایزنی با کنگره آمریکا درباره استراتژی خود در عراق و منطقه ادامه می‌دهیم.

انتهای پیام

کد N461669