گروهی از بازماندگان هولوکاست: اسرائیل در غزه "نسل‌کشی" می‌کند

غزه

بیش از 300 یهودی که از هولوکاست جان سالم به دربرده‌اند یا از فرزندان و نوادگان نجات‌یافتگان از هولوکاست هستند، در نامه‌ای سرگشاده، حمله‌های اسرائیل به مردم فلسطین را یک "نسل‌کشی" خوانده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) این نامه به صورت آگهی در روزنامه نیویورک‌تایمز منتشر شده است و امضاکنندگان آن از اسرائیل خواسته‌اند تا به محاصره غزه پایان دهد.

آنها خواهان "طرد کامل" اسرائیل نیز شده‌اند، از حمایت مالی آمریکا از عملیات نظامی اسرائیل علیه غزه انتقاد کرده‌اند و در مجموع، کشورهای غربی را متهم کرده‌اند که مانع محکوم شدن اقدامات اسرائیل می‌شوند.

در نامه آنها آمده است: "نسل‌کشی با سکوت جهان آغاز می‌شود."

پیش از این، الی ویزل، برنده صلح نوبل که یک آمریکایی یهودی و از بازماندگان هولوکاست است، در یک آگهی که در چندین نشریه بین‌المللی چاپ شد، حماس را با نازی‌ها مقایسه کرده بود و امضاکنندگان این نامه سرگشاده گفته‌اند که این مقایسه باعث شده است آنها چنین واکنشی نشان دهند.

به گزارش بی.بی.سی، ۳۲۷ نفر این نامه را امضا کرده‌اند و در بخشی از آن آمده است: "از این که الی ویزل از تاریخ ما سوءاستفاده کرده است تا (موضوعی) غیرقابل‌توجیه را توجیه کند، منزجر شده‌ایم و به خشم آمده‌ایم."

آنها عنوان داشته‌اند که اسرائیل به دنبال "نابود کردن غزه" و قتل بیش از دو هزار فلسطینی بوده است و نوشته‌اند: "هیچ چیزی نمی‌تواند توجیه‌گر بمباران پناهگاه‌های (تحت حمایت) سازمان ملل متحد، خانه‌های مسکونی، بیمارستان‌ها و دانشگاه‌ها باشد."

انتهای پیام

کد N461502