تقدیر «قاضی‌عسگر» از سازمان تبلیغات به‌دلیل ساماندهی مداحان

مداحي,سازمان تبليغات,حج

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در دومین نشست فصلی مداحان و شعرای آیینی کشور از سازمان تبلیغات اسلامی به دلیل ساماندهی مداحان تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسگر با حضور در دومین نشست فصلی مداحان و شعرای آیینی کشور در سال جاری، با اشاره به لزوم ساماندهی مداحان اهل بیت (ع) در حوزه حج و زیارت گفت: امروز شرایط با گذشته فرق کرده است و ضرورت دارد که ما در ضوابط گزینش مداحان در حج و زیارت تجدید نظر کنیم.

وی ادامه داد: من از سازمان تبلیغات اسلامی به دلیل ساماندهی مداحان اهل (ع) بیت تشکر می‌کنم. جامعه مداحی ظرفیت بزرگی است که ما نمی‌توانیم آن را نادیده بگیریم. قشر مداح قشر تاثیرگذاری است. ثواب مداحی و ارزش آن برای حالا نیست. دعبل‌ها و کمیت اسدی‌ها فقط برای امروز نیست. چنین اشخاصی از زمان اهل بیت (ع) دارای ارج و قرب بوده‌اند و ثواب و بزرگی کار آنها مشخص بوده است.

قاضی عسگر تاکید کرد: ما برای زنده نگه داشتن مکتب اهل بیت (ع) هم به روحانی احتیاج داریم هم به مداح، برای این‌که مداح ایجاد حماسه می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به ظرفیت بزرگ برگزاری منظم مراسم قرائت دعای کمیل در حج و عتبات عالیات اشاره کرد و ضمن تاکید بر لزوم اقامه عزا به شیوه سنتی یادآور شد: وضعیت منطقه وضعیت بسیار حساسی است بنابراین ما وظیفه مهمی برای تقریب مذاهب اسلامی داریم و باید از انجام حرکت‌های احساسی در سایر کشورهای اسلامی پرهیز کنیم.

وی اضافه کرد: ما به دنبال این هستیم که فضا آرام‌تر شود. در سال گذشته حدود یک میلیون و دویست هزار نفر عراقی شیعه و اهل سنت به کشور ما سفر کردند و به چشم خود دیدند بسیاری از تبلیغات منفی که در این کشور علیه ایرانیان شده دروغ بوده است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به اهمیت بسیار بالای اشعار آیینی اشاره و اظهار کرد: درصدد هستیم در این حوزه چند مجموعه شعر به چاپ برسانیم تا مداحان در سفرهای زیارتی خارج از کشور از این اشعار استفاده کنند.

بر اساس این گزارش، دومین نشست فصلی کانون مداحان و شعرای آیینی کشور با حضور حجت‌الاسلام حسین روحانی نژاد معاون امور فرهنگی و تبلیغ، رضا معممی مقدم مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی و مصطفی خورسندی رئیس کانون مداحان برگزار شد.

انتهای پیام

کد N461417