انگلیس به ثروتمندان خارجی روادید ویژه می دهد

ویزا,ثروتمندان

لندن – ایرنا- ساندی تلگراف در شماره روز یکشنبه اش نوشت که دولت بریتانیا درصدد راه اندازی یک سرویس ویزای ˈوی آی پی ˈ برای ورود آسان و بدون دردسر ثروتمندان و صاحبان کسب و کار خارجی، به خاک این کشور اروپایی است.

به گزارش ایرنا، این روزنامه عنوان کرد که ˈترزا می ˈ وزیر کشور بریتانیا قرار است بزودی در ارتباط با راه اندازی این سرویس خاص برای ثروتمندان و صاحبان قدرت و نفوذ در عرصه اقتصاد جهانی صحبت کند.

به نوشته این روزنامه، دستگاههای ذیربط با هدف رفع نگرانی های ایجاد شده برای صاحبان کسب و کار جهانی از سخت تر شدن قوانین مهاجرتی بریتانیا و زدودن موانع احتمالی برای ورود افراد ثروتمند و متمایز به خاک آن، مبادرت به ایجاد این سیستم جدید جهت صدور روادید کرده اند.

ساندی تلگراف نوشت: حدود یکصد تن از ثروتمندان خارجی در مرحله نخست برای پیوستن به این سرویس ویزای اختصاصی که به گفته وزارت کشور بریتانیا عبور آنها را از سیستم مرزی این کشور ˈنرم و آرام ˈ خواهد ساخت، دعوت خواهند شد.

این روزنامه افزود: اعضای این کلوپ دارای یک ˈمدیریت حساب ˈ در سیستم مهاجرتی و ویزای بریتانیا خواهند بود که براساس آن برنامه مسافرتی شان به این کشور تنظیم می شود.

ساندی تلگراف به نقل از وزارت کشور بریتانیا نوشت : انجام این سرویس جدید ویزا برای افراد یاد شده بدون پرداخت هیچ هزینه اضافی خواهد بود.

به نوشته این روزنامه، مقامات وزارت کشور بریتانیا درخصوص جزییات و کیفیت کسانی که می توانند از این امتیاز ویژه استفاده کنند چیزی نگفته اند اما تنها به این نکته اشاره کرده اند که شرط حضور این افراد دراین کلوپ، داشتن سهم قابل توجهی از قدرت اقتصادی است.

اروپام ** 5** 1552 ** 1551
کد N461378