مسکو ادعای ناتو مبنی بر مداخله روسیه در مناقشه شرق اوکراین را رد کرد

اوکراین

مسکو-ایرنا- سخنگوی وزارت دفاع روسیه ادعای دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) مبنی بر مداخله این کشور در مناقشه مسلحانه در شرق اوکراین را رد کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از ریانووستی، ایگور کوناشنکوف روز شنبه گفت: آندرس فوگ راسموسن و سخنگوی وی بارها چنین ادعایی را علیه روسیه مطرح کرده اند.

وی افزود: دبیر کل ناتو در اتهام خود علیه روسیه هیچ گونه مدارک و شواهدی را ارائه نمی کند.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه، راسموسن را به تلاش برای تشدید تنش ها در مساله اوکراین و افزایش فشارها بر روسیه در این مساله متهم کرد که برای اهداف سودجویانه انجام می گیرد.

کوناشنکوف خاطرنشان کرد: حتی یک سرباز روسیه در اوکراین حضور ندارد و مسکو تاکنون هیچ گونه تسلیحاتی به گروه های شبه نظامی در شرق اوکراین تحویل نداده است.

ناتو و غرب به رهبری آمریکا در ماههای اخیر بارها روسیه را به مداخله در امور داخلی اوکراین ازجمله دخالت در مناقشه مسلحانه در مناطق جنوب و شرق این کشور متهم کرده اند.

غرب بطور مستقیم روسیه را مسئول تشدید مناقشه در اوکراین دانسته است که با حمایت از شبه نظامیان از جمله تحویل تسلیحات به این گروه ها امکان حل و فصل سیاسی مناقشه را نمی دهد.

مقامهای روس این اتهامات را رد کرده و غرب را به تلاش برای نیل به اهداف ژئوپلیتیکی با دامن زدن به مناقشه در اوکراین متهم می کنند.

اروپام*5*391*518/1547
کد N461350