اسلام آباد: ادعای هند مبنی بر نقض آتش بس از سوی پاکستان بی اساس است

هند,تنش های مرزی

اسلام آباد – ایرنا – مشاور نخست وزیر پاکستان در امور امنیت ملی و سیاست خارجی، ادعای هند را مبنی بر نقض آتش بس از سوی نیروهای پاکستانی در نوار مشترک مرزی، بی اساس دانست و آن را رد کرد.

«سرتاج عزیز» عصر شنبه با انتقاد از دهلی نو بخاطر مطرح کردن اینگونه اتهام ها علیه پاکستان، به طرف مقابل پیشنهاد کرد: با توجه به تشدید ناآرامی ها در منطقه مشترک مرزی دو کشور، لازم است مقامات عالی دو کشور در امور عملیات های نظامی فورا با هم ملاقاتی داشته باشند تا راه حلی برای متوقف کردن آتش باری ها درمناطق مشترک مرزی بیابند.

این مقام عالی دولت پاکستان،در واکنش به ادعاهای امروز وزیر دفاع هند، نیروهای مرزبان هندی را عامل بروز آتش باری در مناطق مرزی دانست و گفت:این مساله باعث شده تا روابط دوجانبه دو کشور و صلح و ثبات در مناطق مرزی دو طرف تحت تاثیر قرار بگیرد.

«آرون جیتلی»وزیردفاع هند امروز ضمن متهم کردن نیروهای پاکستانی به تیراندازی شدید در چند نقط مرزی،این اقدام را نقض قرارداد آتش بس ازسوی نیروهای پاکستانی دانست و تهدید کرد که نیرو زمینی کشورش پاسخ لازم را به آتش باری سنگین نیروهای پاکستانی خواهد داد.

به گزارش منابع رسمی پاکستان، در جریان تازه ترین تنش مرزی میان دو کشور، صبح امروز (شنبه) نیروهای مرزبان هند به سمت خاک پاکستان تیراندازی کردند که منجر به جان باختن دو شهروند پاکستانی و زخمی شدن شش نفر دیگر شد.این دومین تیراندازی هندی ها در چند روز گذشته در منطقه مرزی سیالکوت پاکستان است.

در شرایطی که دولت های هند و پاکستان در گذشته و به ویژه در ماه های اخیر بارها قرار دوستی و فراموش کردن اختلاف ها را گذاشته اند، اما تبادل آتش و درگیری میان مرزبانان در امتداد نوار مشترک مرزی دو کشور، به زخمی کهنه تبدیل شده که هر چند وقت سر باز می کند و سایه تب و التهاب ناشی از آن از فضای روابط دو کشور کنار نمی رود.

آساق*1*1723/1547
کد N461277