حمله مجدد جنگنده‌های ناشناس به مواضع انقلابیون سابق لیبی

به گزارش رسانه ها و ساکنان محلی امروز ( شنبه ) جنگنده‌های ناشناس مجددا به مواضع یک گروه مسلح در شهر طرابلس، پایتخت لیبی حمله کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، به گفته سخنگوی گروه شبه نظامی "عملیات طلوع" که یک گروه دربرگیرنده نیروهای شبه نظامی افراط گر عمدتاً‌ متعلق به شهر مصراته است، در اثر حملات جدید این جنگنده‌های ناشناس 10 تن کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

اوایل صبح امروز ساکنان محلی طرابلس در نزدیکی فرودگاه اصلی این شهر صداهای انفجار بلندی را شنیدند. بیش از یک ماه است که در نزدیکی این فرودگاه دو گروه مسلح به منظور کنترل پایتخت لیبی درگیر هستند. شبکه محلی النبع گزارش داد جنگنده‌های مذکور چهار موضع گروه عملیات طلوع را هدف قرار دادند.

همچنین به گفته محمد قاریانی سخنگوی گروه عملیات طلوع در اثر این حملات ساختمان شرکت نفت دولتی الواحه واقع در نزدیکی فرودگاه طرابلس هدف اصابت موشک قرار گرفته است.

این در حالی است که یکی از فرماندهان وابسته به نیروهای ژنرال خلیفه حفتر که اقدام به عملیاتی نظامی علیه نیروهای شبه نظامی در شهر بنغازی در غرب لیبی کرده است، گفت: حملات توسط جنگنده‌ها خلیفه حفتر انجام شده است. با این حال وی پیش تر نیز گفته بود این نیروها روز دوشنبه نیز دست به حملات هوایی علیه مواضع گروه عملیات طلوع زده‌اند اما به گفته تحلیلگران تردید وجود دارد که نیرو هوای قدیمی لیبی بتوانند چنین حملاتی را انجام دهند.

کارشناسان معتقدند که یک طرف سوم که به احتمال زیاد آمریکا یا فرانسه است اقدام به بمباران مواضع گروه‌های افراط‌گر در شمال لیبی می‌کند.

انتهای پیام

کد N461179