هشدار درباره بروز فاجعه انسانی در ناحیه آمرلی در صلاح الدین

آفریقا و خاورمیانه

نماینده دبیر کل سازمان ملل در عراق ضمن هشدار درباره فاجعه انسانی در ناحیه آمرلی در صلاح الدین خواستار اقدام جدی جامعه جهانی در این باره شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه السومریه، نیکلای ملادینف نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور عراق گفت: گزارش های غیر انسانی که از ناحیه آمرلی در شمال عراق می رسد مرا نگران می کند زیرا ساکنان آن از دو ماه قبل در محاصره گروهک داعش هستند و آب و غذا به آنها نمی رسد.

وی افزود: وضعیت دردناک ساکنان منطقه آمرلی نیازمند تحرک فوری برای ممانعت از کشتار علیه شهروندان است. این ناحیه از محاصره ظالمانه ای که داعش علیه آنها اعمال کرده است رنج می برد. دولت عراق باید تمام تلاش خود را برای شکستن محاصره این ناحیه به کار گیرد.

وی از همپیمانان عراق و جامعه جهانی خواست که مانع فاجعه بشری در این منطقه شوند. سازمان ملل هر چه در توان دارد در راستای حمایت از دولت و ملت عراق برای کاستن از رنجهای ساکنان آمرلی به کار خواهد بست.

شایان ذکر است که مقتدی صدر از همکاری گردانهای صلح وابسته به این جریان با نیروهای امنیتی برای پایان دادن به محاصره آمرلی خبر داده بود و نماینده آیت الله سیستانی در کربلا نیز روز گذشته خواستار کمک به ساکنان ناحیه آمرلی شده بود.