نماینده پارلمان سوریه:

عملکرد داعش در سوریه دانه ها و غلات را سرطانزا کرده است/ داعش نفت را به ترکیه قاچاق می کند

مجلس

نماینده پارلمان سوریه با اشاره به اینکه سوریه با گروه تروریستی داعش مواجه شده که زیرساخت های این کشور را از بین می برد گفت: آنها از چاههای نفت استفاده کرده و آن را با قیمت پائین به ترکیه قاچاق می کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، نماینده پارلمان سوریه در هفدهمین مجمع عمومی کنفرانس نمایندگان کشورهای حوزه آسیا - اقیانوسیه پیرامون محیط زیست و توسعه که از صبح امروز در تهران در حال برگزاری است با اشاره به اینکه عامل کلیدی در پایداری توسعه این است که به اهمیت توسعه واقف باشیم، گفت: تخریب هایی که توسط گروههای افراطی در سوریه ایجاد شده باعث شده این گروه در حال حاضر مشکل اصلی سوریه به شمار رود.

وی افزود: سوریه از 3 سال و نیم سال پیش با مشکل تروریست ها مواجه شده که جدید ترین این گروهها گروه داعش است  که در عراق و سوریه حضور دارد.

نماینده پارلمان سوریه گفت: در حال حاضر کشور من با داعش مواجه شده گروهی که کودکان، بزرگسالان و کهنسالان را کشته و زیرساخت ها را از بین می برد، چاههای نفت را مورد استفاده قرار داده و نفت را با قیمت پائین به ترکیه قاچاق می کند.

وی افزود: این گروهها به نام خداوند انسانها را کشته و مردم ما را هدف قرار می دهند، زیر ساخت های سوریه را نابود کرده و مکانهای مذهبی مسلمانان و مسیحیان را از بین می برند.

نماینده پارلمان سوریه گفت: برخی صدمات وارد شده باعث انتشارگاز co2 و مواد سمی نفتی در هوا و زمین شده و خطوط نفتی و گازی مورد حمله این گروهها قرار گرفته که موجب انتشار کربن در فضا شده است.

وی ادامه داد: زمین های زراعی را تحت تاثیر خود قرار می دهند و موجب مرگ آبزیان می شوند، این گروهها شبکه آبیاری را نابود کرده و آن را به صورت سیستماتیک تخریب می کنند که این امر باعث کمبود مخازنی که برای تصفیه آب مورد توجه قرار می گرفت شده است.

نماینده پارلمان سوریه با اشاره به این که این اقدامات آنها در مناطق مسکونی انجام می شود خاطرنشان کرد: عملکرد داعش در مکانهای مسکونی باعث شده بسیاری از دانه ها و غلات، سرطانزا شوند، آنها جنگل های قدیمی را تخریب کرده و از آن به عنوان ستاد خود استفاده می کنند.

وی خاطرنشان کرد: به خاطر اقدامات یکجانبه ای که علیه کشور من انجام شده از جمله تحریم اقتصادی، ما از انجام برنامه های محیط زیستی ناتوان هستیم که امیدوارم این موارد در بیانیه نهایی مجمع عمومی کنفرانس نمایندگان کشورهای حوزه آسیا – اقیانوسیه منعکس شود.

وی در پایان با اشاره به سخنان رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص تخریب محیط زیست در غزه یادآور شد: جنایاتی که در غزه صورت گرفته نه تنها بر فلسطین بلکه بر کل منطقه اثر می گذارد.