رییس دادگستری استان تهران:

اگر پرونده‌ها کاهش نیابد، از مسیر عدالت دور می‌شویم

دادگاه,دادسراي عمومي و انقلاب,دادگستري,پرونده

رییس کل دادگستری استان تهران گفت: یکی از مشکلات مهم وجود پرونده‌های زیاد در برخی از شعب است و چنانچه موجودی پرونده‌ها در شعب اعم از دادگاه و دادسرا کاهش نیابد از مسیر عدالت دور خواهیم شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامحسین اسماعیلی و هیات همراه از حوزه قضایی شهرستان قدس بازدید و از نزدیک با همکاران قضایی و اداری به گفت‌وگو پرداخت.

وی ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) و تقدیر از زحمات ارزشمند قضات و کارمندان شریف این حوزه قضایی، فلسفه این نوع بازدیدها را آشنایی بیشتر با همکاران و عملکردهای مثبت آنان و همچنین بررسی مشکلات احتمالی و انجام اقدامات لازم در جهت رفع آن‌ها دانست.

اسماعیلی به مناسبت ایام شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) روایتی از آن امام همام با این مضمون مطرح کرد که از خدا بترس (حساب ببر) به گونه‌ای که گویا او را می‌بینی. اگر تو او را نمی‌بینی، او تو را می‌بیند و افزود: اگر چنانچه ما خداوند و آثار وجودی او را نمی‌بینیم عیب از ناحیه ماست و باید عیب خود را علاج کنیم.

وی افزود: ارتکاب گناه و قرار گرفتن در معرض وسوسه‌های شیطانی دل‌های ما را آلوده و از خدا دور می‌کند، ولی باید اطمینان داشته باشیم که خداوند در هر حال ما را می‌بیند و هر لحظه شاهد اعمال و رفتار ماست؛ لذا باید در عملکردمان دقت و مراقبت لازم را داشته باشیم و چنانچه این حدیث در زندگی فردی و اجتماعی مدنظر قرار بگیرد به طور قطع اثرات مثبتی به دنبال خواهد داشت و بسیاری از امور سامان می‌یابد.

رییس کل دادگستری استان تهران افزود: بحمدالله این حوزه قضایی جزء حوزه‌های قضایی خوب ما در سطح استان به شمار می‌رود، البته کمبودهایی نیز در این رابطه مطرح است که باید در جهت رفع آنها در حد مقدورات تلاش شود. یکی از این مشکلات مهم وجود پرونده‌های زیاد در برخی از شعب می‌باشد که در جهت کاهش آن باید برنامه‌ریزی دقیق کرد و توجه داشته باشیم که چنانچه موجودی پرونده‌ها در شعب اعم از دادگاه و دادسرا کاهش نیابد از مسیر عدالت دور خواهیم شد و این موضوع نارضایتی مردم را به دنبال خواهد داشت، به‌ویژه لازم است رسیدگی به پرونده‌های مسن در این رابطه در اولویت خاص قرار بگیرد.

در ادامه رییس کل دادگستری استان تهران که آقایان ضیایی مدیر حفاظت و اطلاعات، جعفرنژاد مدیر امور مالی و مهندس فرجامی مدیر دفتر فنی و مهندسی وی را همراهی می‌کردند از قسمت‌های مختلف دادگستری و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قدس بازدید کرد و از نزدیک با همکاران قضایی و اداری و همچنین جمعی از مراجعین به گفت‌وگو پرداخت.

در ابتدای این بازدید آقایان کریمی‌نژاد رییس دادگستری و اصغری معاون دادستان شهرستان قدس گزارشی از عملکرد و مشکلات پیش‌رو را خطاب به حاضرین ارائه کردند.

انتهای پیام

کد N461073

خواندنی از سراسر وب